Біткоїн-регулювання в Україні відкладається

Біткоїн-регулювання в Україні відкладається

МВФ подовжив термін розроблення відповідного документа на пів року.

Фінальна версія нового законодавства про регулювання віртуальних активів в Україні буде представлена не у червні 2024 року, як планувалося, а наприкінці поточного року. Про це повідомляє сайт Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Згідно з повідомленням МВФ, за розроблення нового законодавства також відповідають Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Найближчими роками МВФ продовжить надавати технічну допомогу владі України щодо впровадження реформ для задоволення повоєнних потреб. У зв'язку з цим, за підсумками засідання щодо третього перегляду програми розширеного фінансування (EFF) України, виконавча рада МВФ схвалила виділення траншу в розмірі $880 млн.

Біткоїн-регулювання і транш МВФ

Кабінет міністрів України 27 грудня ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, яка є умовою кредитної програми МВФ. Цей документ також передбачає кілька ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Він був розроблений Міністерством фінансів спільно з іншими міністерствами та відомствами за участю представників бізнесу, а також за результатами проведених консультацій з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ та Світового банку.

Стратегія передбачає проведення аналізу різних варіантів оподаткування віртуальних активів, розроблення принципів їхнього оподаткування. А згодом потрібно розробити законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій із криптоактивами.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Критика НКЦПФР

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розкритикував роботу НКЦПФР у питанні підготовки законопроєкту щодо оподаткування цифрових активів. Однак попри досить «низькоякісну роботу НКЦПФР» саме Нацкомісія має відповідати за регулювання Біткоїн-галузі.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024