Біткоїн-регулювання в Україні відкладається

Біткоїн-регулювання в Україні відкладається

МВФ подовжив термін розроблення відповідного документа на пів року.

Фінальна версія нового законодавства про регулювання віртуальних активів в Україні буде представлена не у червні 2024 року, як планувалося, а наприкінці поточного року. Про це повідомляє сайт Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Згідно з повідомленням МВФ, за розроблення нового законодавства також відповідають Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Найближчими роками МВФ продовжить надавати технічну допомогу владі України щодо впровадження реформ для задоволення повоєнних потреб. У зв'язку з цим, за підсумками засідання щодо третього перегляду програми розширеного фінансування (EFF) України, виконавча рада МВФ схвалила виділення траншу в розмірі $880 млн.

Біткоїн-регулювання і транш МВФ

Кабінет міністрів України 27 грудня ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, яка є умовою кредитної програми МВФ. Цей документ також передбачає кілька ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Він був розроблений Міністерством фінансів спільно з іншими міністерствами та відомствами за участю представників бізнесу, а також за результатами проведених консультацій з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ та Світового банку.

Стратегія передбачає проведення аналізу різних варіантів оподаткування віртуальних активів, розроблення принципів їхнього оподаткування. А згодом потрібно розробити законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій із криптоактивами.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Критика НКЦПФР

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розкритикував роботу НКЦПФР у питанні підготовки законопроєкту щодо оподаткування цифрових активів. Однак попри досить «низькоякісну роботу НКЦПФР» саме Нацкомісія має відповідати за регулювання Біткоїн-галузі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024