Marathon видобув рекордну кількість біткоїнів

Marathon видобув рекордну кількість біткоїнів

У компанії пов'язали зростання видобутку зі збільшенням показників хешрейту на 18,4%, до 22,4 EH/s.

Майнінгова компанія Marathon Digital Holdings встановила у грудні 2023 року рекорд з видобутку біткоїнів – 1853 BTC. Це на 56% більше, ніж у листопаді, і на 290% більше, ніж у грудні 2022 року, повідомляється у пресрелізі на сайті компанії.

«Ми вважаємо, що це найвищий місячний показник, будь-коли зафіксований публічною компанією з видобутку біткоїнів», – йдеться у повідомленні.

Раніше Core Scientific заявляла, що видобула найбільше біткоїнів у січні 2023 року – 1527 BTC. Останні дані Marathon перевищують цей показник більш як на 300 BTC.

Голова ради директорів і генеральний директор Marathon Фрід Тіль заявив, що рекордний місячний видобуток пояснюється збільшенням хешрейту на 18,4%, до 22,4 EH/s.

«Ми, як і раніше, спрямовані на 30% зростання показника хешрейту в 2024 році, а з урахуванням нещодавно придбаних двох об'єктів у Generate Capital ми розраховуємо досягти 50 EH/s у найближчі 24 місяці», – додав Тіль.

Активізація майнінгових компаній перед халвінгом

Грудневі результати Marathon було досягнуто на тлі відновлення спроб компаній, що займаються видобутком біткоїнів, розширити свою діяльність напередодні халвінгу, який заплановано на квітень цього року.

Зокрема, компанія Cipher Mining придбала 16700 нових майнерів, які будуть поставлені в другому кварталі цього року. Генеральний директор фірми Тайлер Пейдж заявив, що покупка була приурочена до халвінгу Біткоїна – процесу, під час якого винагорода за видобуток блоків скорочується вдвічі.

Інша майнінгова компанія CleanSpark Inc. повідомила, що планує створити власний торговельний майданчик у 2024 році. Таким чином вона хоче максимізувати прибуток від продажу своїх біткоїн-активів.

А от Marathon Digital домовилася з дочірніми підприємствами Generate Capital про купівлю двох дата-центрів загальною вартістю $178,6 млн. Загальна потужність дата-центрів становить 390 МВт. Після закриття угоди сумарний показник Marathon досягне позначки 910 МВт.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Складність майнінгу

Активне нарощування потужностей компаніями, зайнятими видобутком біткоїнів, призвело до того, що складність майнінгу за останнього перерахунку 23 грудня оновила максимум. Так, цей показник зріс на 6,98%, досягнувши 72,01 T.

При цьому середній хешрейт мережі зріс до 515,36 EH/s, а на видобуток одного блоку тепер потрібно в середньому 9 хвилин 21 секунда.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024