Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками».

В Україні підготують новий законопроєкт про цифрові активи

В Україні нові варіанти закону «Про віртуальні активи» та законопроєкту про оподаткування операцій з ними мають з'явитися протягом пів року, заявив народний депутат Олексій Жмеренецький.

За його словами, подані законопроєкти Міністерством цифрової трансформації та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) сильно відрізняються, у тому числі за податковими ставками. Крім того, відрізняється також масштаб запровадження норм MiCA.

MicroStrategy докупила 16 130 біткоїнів

Виробник програмного забезпечення для бізнес-аналітики, компанія MicroStrategy придбала з 1 по 29 листопада 16 130 BTC.

Станом на 29 листопада 2023 року MicroStrategy зберігає 174 530 BTC, які компанія придбала за $5,3 млрд, таким чином середня ціна за монету становила $30 252.

Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF

Швейцарська компанія з управління активами Pando Asset 29 листопада подала заявку до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) для запуску біржового фонду на основі біткоїна.

Таким чином фірма стала тринадцятою у списку на ухвалення заявки американським регулятором.

Складність майнінгу знову оновила максимум

26 листопада в результаті чергового перерахунку складність майнінгу Біткоїна збільшилася на 5,07%. Показник оновив максимум на позначці 67,96 T.

Середній хешрейт мережі становив 486,35 EH/s. При цьому на видобуток блоку в середньому майнери витрачають 9 хвилин 31 секунду.

Canaan повертається до Казахстану

Влада Казахстану видала ліцензію майнінговій компанії Canaan на провадження діяльності з видобутку біткоїнів на території країни.

Дохід Canaan від майнінгу в третьому кварталі 2023 року становив $3,3 млн, що на 79,5% менше, ніж $15,9 млн у другому кварталі 2023 року, і на 64,6% менше, ніж $9,2 млн за аналогічний період 2022 року. Квартальне та річне зниження переажно пов'язане зі зменшенням обчислювальних потужностей для майнінгу, яке було викликане тимчасовим відключенням приблизно 2 EH/s у Казахстані для забезпечення відповідності вимогам місцевої влади.

Джек Дорсі інвестував у проєкт децентралізованого майнінгу

Розробник майнінгового проєкту OCEAN, компанія Mummolin, у межах раунду початкового фінансування залучила $6,2 млн. Головним інвестором виступив відомий меценат Джек Дорсі.

Залучені кошти стартап витратить на запуск нової ініціативи OCEAN, спрямованої на розвиток децентралізації майнінгу біткоїнів у глобальному масштабі.

Bitfarms купує «асікі» Bitmain на $100 млн

Канадська компанія Bitfarms, що займається видобутком біткоїнів, замовила 35 888 майнерів Antminer T21 у виробника Bitmain. Вартість одного пристрою – $2660.

Сума угоди, згідно з наданими даними, становитиме близько $95,5 млн. Bitmain має поставити обладнання у березні – травні 2024 року. Крім того, Bitfarms також отримала опціон на придбання додаткових 28 000 Antminer T21.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024