Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF

Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF

Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд.

Швейцарська компанія з управління активами Pando Asset 29 листопада подала заявку до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) для запуску біржового фонду на основі біткоїна. Про це повідомляє Cointelegraph.

Таким чином фірма стала тринадцятою у списку на ухвалення заявки американським регулятором.

Згідно з даними, зазначеними у формі S-1, траст покликаний відстежувати ціну біткоїна, а біржа Coinbase виступатиме кастодіаном.

У той же день інвестиційний гігант BlackRock представив оновлену заявку на запуск біткоїн-ETF з урахуванням зауважень SEC.

Аналітик Bloomberg Ерік Балчунас, коментуючи рішення Pando, наголосив, що не розуміє, чому компанія так довго зволікала з поданням заявки. Він також висловив занепокоєння, що заявку Pando Asset схвалять разом з іншими 10 січня 2024 року, що, за його словами, буде «не зовсім чесною грою».

Яка ситуація щодо розгляду заявок SEC

SEC раніше перенесла розгляд усіх 12 заявок на біткоїн-ETF, оскільки попередній період розгляду завершувався 17 листопада. Також регулятор відклав заявку компанії Hashdex на конвертацію ф'ючерсного біткоїн-ETF у спотовий.

Багато експертів, зокрема з компаній Matrixport і JPMorgan Chase, висловлюють упевненість, що комісія 10 січня схвалить одну, кілька або всі заявки одночасно.

Своєю чергою, фінансовий юрист Скотт Джонссон наголосив на складності процесу затвердження, зазначаючи, що навіть якщо схвалення відбудеться найближчим часом, до запуску ETF все одно можуть минути тижні або місяці.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Що буде з курсом

Усі експерти єдині в думці, що позитивний вердикт SEC призведе до різкого стрибка курсу BTC. Прикладом цього може стати фейкове повідомлення ЗМІ про схвалення заявки на ETF. Нагадаємо: це призвело до подорожчання біткоїна за годину на 9%. У BlackRock пояснили ситуацію «цікавістю, що накопичилася, до головного цифрового активу».

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024