Canaan повертається до Казахстану

Canaan повертається до Казахстану

Через політику держави майнінгова компанія раніше була змушена призупинити свою діяльність у цьому регіоні.

Влада Казахстану видала ліцензію майнінговій компанії Canaan на провадження діяльності з видобутку біткоїнів на території країни. Про це йдеться у фінансовій звітності майнера за третій квартал 2023 року.

Через політику, яку проводить уряд Казахстану, останнім часом майнінговий бізнес переживає тут не найкращі часи.

«Як і очікувалося, на наш майнінговий бізнес вплинуло призупинення операцій в Казахстані у зв'язку з новою місцевою політикою та дефолт контрагента щодо одного з американських проєктів. Однак ми, як і раніше, маємо намір розширювати свою присутність в інших майнінгових проєктах, і це прагнення відображається в сталому зростанні нашого балансу біткоїнів, який досяг історичного максимуму – 860 BTC, що належать компанії станом на 30 вересня 2023 року, з поточною ринковою вартістю понад $30 млн», – повідомив фінансовий директор Canaan Джеймс Джин Ченг.

Дохід Canaan від майнінгу в третьому кварталі 2023 року становив $3,3 млн, що на 79,5% менше, ніж $15,9 млн у другому кварталі 2023 року, і на 64,6% менше, ніж $9,2 млн за аналогічний період 2022 року. Квартальне та річне зниження переважно пов'язане зі зменшенням обчислювальних потужностей для майнінгу, що було викликано тимчасовим відключенням приблизно 2 EH/s у Казахстані для забезпечення відповідності вимогам місцевої влади.

Майнінг Canaan у Казахстані

У липні 2023 року в Казахстані набули чинності Правила ліцензування діяльності з майнінгу цифрових валют, згідно з якими особи, які займаються майнінгом, мають спочатку отримати спеціалізовану ліцензію. Згодом компанія прийняла рішення тимчасово відключити свої обчислювальні потужності, щоб забезпечити дотримання місцевого законодавства.

У середині листопада 2023 року компанія отримала ліцензію для власників майнінгового обладнання, що дозволяє здійснювати майнінг біткоїнів у Казахстані. Компанія та її місцеві партнери спільно працюють над прискоренням відновлення місцевих майнінгових операцій та розраховують запустити частину розгорнутих майнінгових потужностей приблизно до кінця 2023 року.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Стан майнінгової галузі в Казахстані

Після запровадження жорсткого податкового регулювання у Казахстані майнінгова галузь стала стрімко скорочуватися. Своєю чергою, міністерство цифрового розвитку відзначило, що ті майнінгові потужності, які були раніше розгорнуті на території країни, «великої економічної користі не приносили».

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024