Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Заявки на біткоїн-ETF ще не схвалили, Grayscale виграла суд у SEC, мер Маямі відмовився від президентських перегонів, соцмережа X отримала ліцензію на фінансові операції, одним із найбільших власників біткоїнів став Robinhood, у майнерів падають доходи, український стартап Stroom зібрав $3,5 млн інвестицій.

SEC відклала розгляд усіх заявок на біткоїн-ETF

Розгляд шести перших заявок на біткоїн-ETF, зокрема від компанії BlackRock, перенесено на жовтень.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) 31 серпня оголосила про те, що вирішила утриматися від ухвалення остаточного рішення щодо біткоїн-ETF. Вона продовжила термін подання коментарів, надавши можливість громадськості брати участь в обговоренні заявок.

Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна

Компанія Grayscale подала позов проти Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) у червні 2022 року, стверджуючи, що агентство порушило Закон про адміністративну процедуру та Закон про біржові цінні папери 1934 року, відмовивши в конвертації GBTC в ETF.

Апеляційний суд округу Колумбія став на бік компанії. Це рішення не тільки дозволило біткоїну піднятися вище за $27 000, а й наблизило схвалення заявок на спотові біткоїн-ETF.

Прибічник Біткоїна вибув з гонки на пост президента США

Прибічник Біткоїна мер Маямі Френсіс Суарес вибув з президентських перегонів у США.

Він відомий тим, що критикував адміністрацію Джо Байдена за політику щодо Біткоїна. Суарес також погрожував заборонити цифрові валюти центрального банку (CBDC).

Соцмережа X отримала ліцензію на операції з BTC

Регулятори штату Род-Айленд 28 серпня видали компанії X (колишня соціальна мережа Twitter) ліцензію на провадження фінансової діяльності, пов'язаної зі зберіганням, відпраленням та отриманням біткоїнів і криптовалют.

Як заявив власник соцмережі Ілон Маск, він хоче перетворити X на «застосунок для всіх потреб», платформа «додасть всеосяжні комунікації та можливість вести весь ваш фінансовий світ».

Багаті норвежці переїжджають у «Біткоїн-місто» Лугано

За останній рік 65 багатих жителів Норвегії переїхали до швейцарського міста Лугано, яке відоме своїм повсюдним упровадженням Біткоїна.

Один із підприємців, що переїхали, – мільярдер Х'єлль Інге Рокке, який також є великим власником BTC.

Третім за величиною власником BTC виявився Robinhood

Інвестиційно-торговельна платформа Robinhood (HOOD) володіє адресою зі 118 300 ВТС на суму понад $3 млрд, що робить її третім за величиною власником біткоїнів після бірж Binance та Bitfinex.

В останні кілька місяців адреса здобула широку популярність серед користувачів та експертів, які намагалися з'ясувати, хто є її власником.

Фінансовий стан майнерів погіршується

Індикатор пропозиції біткоїна – мультиплікатор Пуелла – вперше за п'ять місяців упав нижче 1, що свідчить про фінансові проблеми майнерів.

Хоча капітуляція майнерів ще не настала (її фіксують при падінні до 0,5 і нижче), їхній фінансовий стан стає дедалі більш нестабільним через значну корекцію курсу BTC та одночасне зростання хешрейту та складності майнінгу.

Український Lightning-стартап залучив $3,5 млн інвестицій

Український стартап Stroom оголосив про залучення $3,5 млн під час посівного раунду. Очолив його берлінський інвестиційний фонд Greenfield. До фінансування також приєдналися компанії Lemniscap, No Limit Holdings та Cogitent Ventures, а також низка інших венчурних фондів та ангельських інвесторів.

Залучені кошти планують витратити на розширення штату та розвиток бізнесу.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024