Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна

Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна

Апеляційний суд округу Колумбія встав на сторону компанії Grayscale у справі проти SEC. Це рішення не лише дозволило біткоїну піднятися вище $27 000, а й наблизило схвалення заявок на спотові біткоїн-ETF.

Справа Grayscale проти SEC

Компанія Grayscale подала позов проти Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) у червні 2022 року, стверджуючи, що агентство порушило Закон про адміністративну процедуру та Закон про біржові цінні папери 1934 року, відмовивши в конвертації GBTC в ETF. Представники Grayscale надали докази відповідності GBTC усім вимогам для реєстрації як ETF, а також показали, що такий крок сприятиме інвесторам і ринку загалом.

Суд першої інстанції 29 серпня підтримав доводи Grayscale, і рішення SEC було скасовано. Попри апеляцію з боку SEC, суд другої інстанції підтвердив правомірність вердикту першої інстанції й відхилив скаргу агентства. Зокрема Апеляційний суд округу Колумбія ухвалив рішення на користь Grayscale, відхиливши скаргу SEC щодо блокування конвертації біткоїн-трасту Grayscale (GBTC) у біржовий фонд (ETF). Цей результат судового процесу підтверджує рішення суду першої інстанції, який вважає відмову SEC незаконною.

Генеральний директор Grayscale Майкл Сонненшайн висловив задоволення цим рішенням і наголосив, що компанія продовжуватиме роботу над забезпеченням доступності та безпеки біткоїн-ETF для американських інвесторів. Він також наголосив на важливості справедливих та ефективних ринків. На тлі новини про перемогу Grayscale у суді акції GBTC підскочили майже на 20%, а курс біткоїна зріс майже на $2000.

Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна
Зростання курсу біткоїна після оприлюднення судового рішення. Джерело: CoinGecko.

Короткостроковий вплив на біткоїн

Інвестори відразу позитивно відреагували на цю новину, а курс біткоїна наблизився до $28 000. Головні сподівання учасників ринку пов’язані з тим, що SEC буде змушена затвердити одразу декілька заявок на біткоїн-ETF. Отже, інституціонали можуть активно інвестувати в ці біржові продукти, що також призведе до зростання попиту на базовий актив (BTC) й збільшення його фіатної вартості. За позитивного сценарію бики можуть закріпитися вище ключового цінового рівня у $30 000-32 000, який вони не зуміли подолати в попередні місяці.

Проте не слід очікувати початку бичачого ралі вже зараз і оновлення історичного максимуму. Річ у тім, що процентні ставки на ринку залишаються вкрай високими (максимум за 22 роки), а за таких умов рекордне зростання неможливе навіть теоретично через відсутність доступу до дешевих кредитних ресурсів.

До того ж регуляторні чинники залишаються невизначеними. По-перше, попри позитивні очікування інвесторів, остаточного рішення щодо біткоїн-ETF від SEC досі немає. Юрист та головний спеціаліст з питань політики Біткоїн-Асоціації Джейк Червинський зазначає: «Дуже рідко федеральний окружний суд визнає, що держустанова порушила правила, діючи свавільно та примхливо. Апеляційний суд округу Колумбія щойно поставив SEC у дуже незручне становище. Але ETF ще не затверджений».

По-друге, учасники ринку розраховують на те, що більше підвищень процентних ставок не буде. Якщо ж Федеральна резервна система (ФРС) все ж підвищить ставки ще раз, то ціна біткоїна може значно знизитися. Також потрібно враховувати те, що ліквідність на ринку зараз дуже низька. Тож кити мають додаткові можливості для цінових маніпуляцій. А оптимальна стратегія для них – це створити «бичачу пастку» (bull trap), а потім спровокувати падіння, яке може бути дуже значним через низку ліквідацій довгих позицій трейдерів.

Тож ситуація насправді є складнішою, ніж здається на перший погляд, адже можливі різні сценарії, й багато що буде залежати від рішень регуляторів у найближчі тижні. Це як раз той випадок, коли необхідно робити власне дослідження ринку (DYOR – do your own research) стосовно стратегії на найближчі місяці.

Довгостроковий вплив на біткоїн

А ось у довгостроковому періоді (ми ведемо мову про 2024-2025 роки) все більш очевидно. Зокрема можна розраховувати на наступне: зниження процентних ставок ФРС, починаючи з 2024 року; ухвалення великої кількості заявок на біткоїн-ETF і наявність різноманітних біржових продуктів та зменшення емісії вдвічі після халвінгу.

Джейк Червинський розділяє цю точку зору: «Я не сумніваюся, що рано чи пізно ми отримаємо спотовий біткоїн-ETF. Питання лише в тому, чи хоче SEC зробити це більш болючим для себе».

Тож як чинники попиту, так і чинники пропозиції створять передумови для більшого прийняття та використання біткоїна, а також зростання його фіатної вартості. І ось саме на цьому етапі й розпочнеться нове бичаче ралі, яке дозволить встановити новий історичний максимум і зробити біткоїн резервним активом для великої кількості корпорацій та, ймовірно, ще декількох урядів, окрім Сальвадору.

Важливим довгостроковим фактором є те, що інтерес до використання біткоїна та біржових продуктів на його основі стабільно зростає. За таких умов регуляторне середовище буде поступово підлаштовуватися до таких вимог та створювати умови для реалізації бізнес-планів учасників ринку, особливо корпоративних гравців. До того ж не слід забувати про глобальну конкуренцію між різними юрисдикціями, адже, наприклад, Сінгапур, Гонконг та ОАЕ вже офіційно повідомили про плани щодо створення й розвитку Біткоїн-хабів. За таких умов уряди інших країн також йтимуть шляхом лібералізації законодавства.

Тож попри теперішню регуляторну й макроекономічну невизначеність, біткоїн має значний потенціал для довгострокового зростання. Девальвація фіатних валют та інфляція, що прискориться після зниження процентних ставок, природно призведуть до перетоку капіталу у тверді активи – насамперед, біткоїн.

Які країни інвестують у майнінг Які країни інвестують у майнінг Майнінг стає дедалі популярнішим у різних регіонах світу. Але, як це не дивно, поточні лідери з хешрейту мають далеко не найкращі регуляторні умови для розвитку цієї індустрії. Дмитро Харьков 22 вересня 2023
Jay-Z: репер і біткоїн-меценат Jay-Z: репер і біткоїн-меценат Jay-Z – талановитий музикант і бізнесмен. Разом зі співзасновником Twitter Джеком Дорсі він активно допомагає розвивати Біткоїн-спільноту, фінансуючи безліч стартапів та ініціатив. Володимир Гришенко 21 вересня 2023
Біткоїн-індустрія у Казахстані: поворот не туди Біткоїн-індустрія у Казахстані: поворот не туди Ще не так давно Казахстан входив до трійки світових лідерів з майнінгу Біткоїна. Але останнім часом втратив позиції, а його уряд почав надавати перевагу розвитку проєктів з цифрових валют центробанків (CBDC). Чим така зміна пріоритетів загрожує країні у майбутньому? Дмитро Харьков 20 вересня 2023