Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна

Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна

Апеляційний суд округу Колумбія встав на сторону компанії Grayscale у справі проти SEC. Це рішення не лише дозволило біткоїну піднятися вище $27 000, а й наблизило схвалення заявок на спотові біткоїн-ETF.

Справа Grayscale проти SEC

Компанія Grayscale подала позов проти Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) у червні 2022 року, стверджуючи, що агентство порушило Закон про адміністративну процедуру та Закон про біржові цінні папери 1934 року, відмовивши в конвертації GBTC в ETF. Представники Grayscale надали докази відповідності GBTC усім вимогам для реєстрації як ETF, а також показали, що такий крок сприятиме інвесторам і ринку загалом.

Суд першої інстанції 29 серпня підтримав доводи Grayscale, і рішення SEC було скасовано. Попри апеляцію з боку SEC, суд другої інстанції підтвердив правомірність вердикту першої інстанції й відхилив скаргу агентства. Зокрема Апеляційний суд округу Колумбія ухвалив рішення на користь Grayscale, відхиливши скаргу SEC щодо блокування конвертації біткоїн-трасту Grayscale (GBTC) у біржовий фонд (ETF). Цей результат судового процесу підтверджує рішення суду першої інстанції, який вважає відмову SEC незаконною.

Генеральний директор Grayscale Майкл Сонненшайн висловив задоволення цим рішенням і наголосив, що компанія продовжуватиме роботу над забезпеченням доступності та безпеки біткоїн-ETF для американських інвесторів. Він також наголосив на важливості справедливих та ефективних ринків. На тлі новини про перемогу Grayscale у суді акції GBTC підскочили майже на 20%, а курс біткоїна зріс майже на $2000.

Grayscale виграла суд у SEC: що це означає для Біткоїна
Зростання курсу біткоїна після оприлюднення судового рішення. Джерело: CoinGecko.

Короткостроковий вплив на біткоїн

Інвестори відразу позитивно відреагували на цю новину, а курс біткоїна наблизився до $28 000. Головні сподівання учасників ринку пов’язані з тим, що SEC буде змушена затвердити одразу декілька заявок на біткоїн-ETF. Отже, інституціонали можуть активно інвестувати в ці біржові продукти, що також призведе до зростання попиту на базовий актив (BTC) й збільшення його фіатної вартості. За позитивного сценарію бики можуть закріпитися вище ключового цінового рівня у $30 000-32 000, який вони не зуміли подолати в попередні місяці.

Проте не слід очікувати початку бичачого ралі вже зараз і оновлення історичного максимуму. Річ у тім, що процентні ставки на ринку залишаються вкрай високими (максимум за 22 роки), а за таких умов рекордне зростання неможливе навіть теоретично через відсутність доступу до дешевих кредитних ресурсів.

До того ж регуляторні чинники залишаються невизначеними. По-перше, попри позитивні очікування інвесторів, остаточного рішення щодо біткоїн-ETF від SEC досі немає. Юрист та головний спеціаліст з питань політики Біткоїн-Асоціації Джейк Червинський зазначає: «Дуже рідко федеральний окружний суд визнає, що держустанова порушила правила, діючи свавільно та примхливо. Апеляційний суд округу Колумбія щойно поставив SEC у дуже незручне становище. Але ETF ще не затверджений».

По-друге, учасники ринку розраховують на те, що більше підвищень процентних ставок не буде. Якщо ж Федеральна резервна система (ФРС) все ж підвищить ставки ще раз, то ціна біткоїна може значно знизитися. Також потрібно враховувати те, що ліквідність на ринку зараз дуже низька. Тож кити мають додаткові можливості для цінових маніпуляцій. А оптимальна стратегія для них – це створити «бичачу пастку» (bull trap), а потім спровокувати падіння, яке може бути дуже значним через низку ліквідацій довгих позицій трейдерів.

Тож ситуація насправді є складнішою, ніж здається на перший погляд, адже можливі різні сценарії, й багато що буде залежати від рішень регуляторів у найближчі тижні. Це як раз той випадок, коли необхідно робити власне дослідження ринку (DYOR – do your own research) стосовно стратегії на найближчі місяці.

Довгостроковий вплив на біткоїн

А ось у довгостроковому періоді (ми ведемо мову про 2024-2025 роки) все більш очевидно. Зокрема можна розраховувати на наступне: зниження процентних ставок ФРС, починаючи з 2024 року; ухвалення великої кількості заявок на біткоїн-ETF і наявність різноманітних біржових продуктів та зменшення емісії вдвічі після халвінгу.

Джейк Червинський розділяє цю точку зору: «Я не сумніваюся, що рано чи пізно ми отримаємо спотовий біткоїн-ETF. Питання лише в тому, чи хоче SEC зробити це більш болючим для себе».

Тож як чинники попиту, так і чинники пропозиції створять передумови для більшого прийняття та використання біткоїна, а також зростання його фіатної вартості. І ось саме на цьому етапі й розпочнеться нове бичаче ралі, яке дозволить встановити новий історичний максимум і зробити біткоїн резервним активом для великої кількості корпорацій та, ймовірно, ще декількох урядів, окрім Сальвадору.

Важливим довгостроковим фактором є те, що інтерес до використання біткоїна та біржових продуктів на його основі стабільно зростає. За таких умов регуляторне середовище буде поступово підлаштовуватися до таких вимог та створювати умови для реалізації бізнес-планів учасників ринку, особливо корпоративних гравців. До того ж не слід забувати про глобальну конкуренцію між різними юрисдикціями, адже, наприклад, Сінгапур, Гонконг та ОАЕ вже офіційно повідомили про плани щодо створення й розвитку Біткоїн-хабів. За таких умов уряди інших країн також йтимуть шляхом лібералізації законодавства.

Тож попри теперішню регуляторну й макроекономічну невизначеність, біткоїн має значний потенціал для довгострокового зростання. Девальвація фіатних валют та інфляція, що прискориться після зниження процентних ставок, природно призведуть до перетоку капіталу у тверді активи – насамперед, біткоїн.

З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Навіщо встановлювати повну ноду Навіщо встановлювати повну ноду Біткоїнери часто підкреслюють, що при здійсненні транзакцій треба використовувати власну повну ноду Біткоїна. Але новачкам зазвичай складно зрозуміти, як це робити та навіщо. Дмитро Харьков 21 лютого 2024