Український Lightning-стартап залучив $3,5 млн інвестицій

Український Lightning-стартап залучив $3,5 млн інвестицій

Отримані кошти компанія Stroom спрямує на розширення штату та розвиток бізнесу.

Український стартап Stroom оголосив про залучення $3,5 млн під час посівного раунду. Очолив його берлінський інвестиційний фонд Greenfield, повідомляє Forbes.

До фінансування також приєдналися компанії Lemniscap, No Limit Holdings та Cogitent Ventures, а також низка інших венчурних фондів та ангельських інвесторів.

Команда Stroom запустила свій стартап 2022 року. Він працює над протоколами на основі Lightning Network. Колектив складається із восьми осіб з України, ЄС та Канади.

Залучені кошти планують витратити на розширення штату і запуск власного токена.

Заснували Stroom Ростислав Швець і Слава Жигулін. Обидва вихідці з майнінгової компанії Bitfury, заснованої латвійцем Валерієм Вавіловим. Швець і Жигулін перед створенням свого проєкту ще встигли разом попрацювати у компанії Boosty Labs.

Засновники поки що не розголошують загальну суму інвестицій та поточну оцінку Stroom. Перший інвестор стартапу – Boosty Venture Studio.

Коментуючи розробки компанії, Жигулін зазначив, що попри наявні обмеження Lightning Network, як і раніше, залишається найперспективнішою платіжною технологією.

«Вона не має конкурентів у цифровому просторі й може ефективно конкурувати з традиційними платіжними системами», – додав він у коментарі Decrypt.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Stroom на Bitcoin Meetup Kyiv

CTO Stroom Network Слава Жигулін у січні 2023 року виступив на третьому Bitcoin Meetup Kyiv, організованому Bitcoin Magazine Україна.

На заході він розповів про перспективи протоколу другого рівня. За його словами, Lightning Network не потребує посередників і «загалом мінімізує будь-яку довіру до інших учасників мережі», оскільки кожен користувач може перевірити коректність транзакцій та дотримання правил.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023