Український Lightning-стартап залучив $3,5 млн інвестицій

Український Lightning-стартап залучив $3,5 млн інвестицій

Отримані кошти компанія Stroom спрямує на розширення штату та розвиток бізнесу.

Український стартап Stroom оголосив про залучення $3,5 млн під час посівного раунду. Очолив його берлінський інвестиційний фонд Greenfield, повідомляє Forbes.

До фінансування також приєдналися компанії Lemniscap, No Limit Holdings та Cogitent Ventures, а також низка інших венчурних фондів та ангельських інвесторів.

Команда Stroom запустила свій стартап 2022 року. Він працює над протоколами на основі Lightning Network. Колектив складається із восьми осіб з України, ЄС та Канади.

Залучені кошти планують витратити на розширення штату і запуск власного токена.

Заснували Stroom Ростислав Швець і Слава Жигулін. Обидва вихідці з майнінгової компанії Bitfury, заснованої латвійцем Валерієм Вавіловим. Швець і Жигулін перед створенням свого проєкту ще встигли разом попрацювати у компанії Boosty Labs.

Засновники поки що не розголошують загальну суму інвестицій та поточну оцінку Stroom. Перший інвестор стартапу – Boosty Venture Studio.

Коментуючи розробки компанії, Жигулін зазначив, що попри наявні обмеження Lightning Network, як і раніше, залишається найперспективнішою платіжною технологією.

«Вона не має конкурентів у цифровому просторі й може ефективно конкурувати з традиційними платіжними системами», – додав він у коментарі Decrypt.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Stroom на Bitcoin Meetup Kyiv

CTO Stroom Network Слава Жигулін у січні 2023 року виступив на третьому Bitcoin Meetup Kyiv, організованому Bitcoin Magazine Україна.

На заході він розповів про перспективи протоколу другого рівня. За його словами, Lightning Network не потребує посередників і «загалом мінімізує будь-яку довіру до інших учасників мережі», оскільки кожен користувач може перевірити коректність транзакцій та дотримання правил.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024