Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

НБУ тисне на біткоїн-біржі, MiCA не підходить для України, MicroStrategy та Tether закупилися BTC, в Uber можна буде розплатитися біткоїнами, доходи майнерів і компанії Джека Дорсі зросли, Genesis нарощує присутність у США.

НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

Національний банк України направив постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки за рахунками за 2023 рік і дані про приймання та переказ коштів.

Компанії мають надати фінансову звітність протягом семи днів.

У Мінцифри вважають, що MiCA не підходить для України

Європейський закон MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) є надто жорстким для України та заважає конкуренції, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.

MiCA для європейських компаній, що працюють із цифровими активами, створюється єдиний «паспортний» режим. Своєю чергою, Україна, яка є лише кандидатом на членство до Євросоюзу, не зможе надати аналогічні права, а лише суттєво обмежить привабливість юрисдикції.

MicroStrategy продовжує купувати біткоїни

Американська компанія MicroStrategy, що займається розробленням програмного забезпечення, у липні купила ще 467 біткоїнів за $14,4 млн.

Відомо, що окрім закупівлі біткоїнів минулого місяця компанія у другому кварталі придбала 12 333 BTC. Таким чином її резерви зросли до 152 800 біткоїнів (близько $4,5 млрд).

Tether у другому кварталі придбала 1529 BTC

Емітент стейблкоїнів USDT – компанія Tether – у другому кварталі 2023 року придбав 1529 біткоїнів. Факт покупки підтвердив технічний директор компанії Паоло Ардоїно. За його словами, купівля BTC коштувала $45,4 млн.

У травні в Tether оголосили, що виділятимуть до 15% квартального прибутку на купівлю біткоїнів.

Uber готовий запровадити оплату в BTC

Американська міжнародна публічна компанія Uber, яка створила застосунок для пошуку таксі, надасть можливість оплачувати свої послуги у біткоїнах.

У Uber також розглядали варіанти з покупкою BTC, проте від цієї ідеї згодом відмовилися.

У липні майнери збільшили доходи до $844,5 млн

У липні 2023 року майнери, попри зростання складності майнінгу, змогли збільшити свої доходи, заробивши сумарно $844,5 млн.

Минулого місяця було зафіксовано історичний максимум хешрейту біткоїна, перевищивши 500 Eh/s. Пік припав на суботу, 8 липня. Для порівняння: у липні 2022 року середній тижневий показник становив 200 Eh/s.

Пік складності видобутку BTC було досягнуто 12 липня, невдовзі після рекорду хешрейту. Показник наблизився до позначки 60 T, але вже наприкінці місяця спустився нижче 54 T через неминуче зниження хешрейту.

BTC-доходи компанії Джека Дорсі зросли на третину

Біткоїн-дохід компанії Block, Inc. зріс на 34% за підсумками року. Сукупні доходи від операцій з біткоїном через застосунок Cash App досягли $2,4 млрд і становлять близько половини валового виторгу Block, Inc. Проте акції компанії за рік знизилися на 18%, що відображає загальну ситуацію на фондовому ринку.

Станом на 30 червня 2023 року справедлива вартість інвестицій Block у біткоїн становила $245 млн на основі поточних ринкових цін, що на $142 млн більше, ніж балансова вартість інвестицій після накопичених збитків від знецінення.

Genesis Digital Assets відкрила три майнінг-центри у США

Велика майнінгова компанія Genesis Digital Assets (GDA) оголосила про відкриття трьох нових дата-центрів у штаті Південна Кароліна.

Масштабування є частиною стратегії компанії, спрямованої на посилення присутності у США. Нині на частку GDA припадає 2% від загального хешрейту мережі Біткоїна.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024