У Мінцифри вважають, що MiCA не підходить для України

У Мінцифри вважають, що MiCA не підходить для України

Європейське законодавство суттєво обмежить привабливість української юрисдикції.

Європейський закон MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) є надто жорстким для України та заважає конкуренції. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков, передає CoinDesk.

За його словами, MiCA для європейських компаній, що працюють із цифровими активами, створюється єдиний «паспортний» режим. Своєю чергою, Україна, яка є лише кандидатом на членство до Євросоюзу, не зможе надати аналогічні права, а лише суттєво обмежить привабливість юрисдикції.

«Ці вимоги можуть бути здійснені для зрілих криптогравців, які деякий час працюють на ринку ЄС, мають значну капіталізацію і можуть легко покрити основні юридичні витрати відповідно до нового регламенту», – наголосив чиновник.

Попри велику кількість компаній, що пропонують послуги із цифровими активами, в Україні так і не запрацювала законодавча база, яка б регулювала їхню діяльність.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Регулюючий законопроєкт

Законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптоактивів вже у вересні має бути розглянутий депутатами Верховної Ради. Документ пройшов обговорення у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), за підсумками якого до нього було внесено правки.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023