У Мінцифри вважають, що MiCA не підходить для України

У Мінцифри вважають, що MiCA не підходить для України

Європейське законодавство суттєво обмежить привабливість української юрисдикції.

Європейський закон MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) є надто жорстким для України та заважає конкуренції. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков, передає CoinDesk.

За його словами, MiCA для європейських компаній, що працюють із цифровими активами, створюється єдиний «паспортний» режим. Своєю чергою, Україна, яка є лише кандидатом на членство до Євросоюзу, не зможе надати аналогічні права, а лише суттєво обмежить привабливість юрисдикції.

«Ці вимоги можуть бути здійснені для зрілих криптогравців, які деякий час працюють на ринку ЄС, мають значну капіталізацію і можуть легко покрити основні юридичні витрати відповідно до нового регламенту», – наголосив чиновник.

Попри велику кількість компаній, що пропонують послуги із цифровими активами, в Україні так і не запрацювала законодавча база, яка б регулювала їхню діяльність.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Регулюючий законопроєкт

Законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптоактивів вже у вересні має бути розглянутий депутатами Верховної Ради. Документ пройшов обговорення у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), за підсумками якого до нього було внесено правки.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024