Малі власники рекордно наростили запаси біткоїнів

Малі власники рекордно наростили запаси біткоїнів

Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів.

Власники адрес, на яких зберігається менше ніж 1 біткоїн, останнім часом рекордно наростили свої накопичення. Про це повідомляє аналітичний сервіс Glassnode.

Зазначається, що місячний приріст становив 24 600 BTC, що стало новим історичним максимумом для цієї категорії власників біткоїнів.

Малі власники рекордно наростили запаси біткоїнів
Динаміка накопичень дрібних власників BTC. Джерело: Glasnode.

На ринку зростає кількість дрібних гравців

Останнім часом спостерігається зростання інтересу широкої публіки до біткоїна, що наочно виявляється у скороченні частки китів (>1000 BTC), майнерів та активному накопиченні активу креветками (

На початку, коли галузь тільки розвивалася, основними власниками монет були майнери. Зі зростанням визнання біткоїна інтерес до нього дедалі більше почали виявляти інвестори та різні ентузіасти. Подальше зростання складності та запекла конкуренція призвели до прискорення процесу. У другій половині 2022 року публічні майнери продавали більше монет, ніж добували.

Зростання інтересу з боку широкої публіки зумовило більш ніж дворазове перевищення попиту з боку креветок та крабів над швидкістю видобутку у 2022 році: Креветки поглинули 105% обсягу видобутих монет, а краби – 119%.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Вплив китів на ринок

Як відомо, аналітики Glassnode класифікують власників BTC залежно від їхнього балансу за аналогією з морськими мешканцями: креветками, крабами, восьминогами, дельфінами, акулами, китами та мегакитами. Останні володіють понад 10 000 BTC. Їх значно менше, але вони контролюють близько 20% від усіх запасів біткоїнів і мають великий вплив на ринок. Як правило, їхня активність спостерігається під час високої волатильності ринку.

У першій половині травня було зафіксовано місячний мінімум, що збігся з великим рухом монет у мережі. Тоді зафіксували 11 транзакцій на загальну суму 36 524 BTC (понад $977 млн).

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023