Британія представила план регулювання Біткоїн-індустрії

Британія представила план регулювання Біткоїн-індустрії

Громадські обговорення законодавчої ініціативи триватимуть до кінця квітня.

Уряд Великої Британії представив план щодо оновлення нормативно-правової бази у сфері біткоїна та криптовалют. Відповідний документ опубліковано на його офіційному сайті.

Фінансовим регуляторам пропонують затвердити правила для зареєстрованих компаній, які займаються торгівлею та кредитуванням у цій сфері.

Це потрібно для того, щоб сформувати чіткі пруденційні вимоги захисту споживачів, забезпечити прозорі умови випуску та розкриття інформації про цифрові активи, що сприятиме запобіганню потенційним зловживанням.

«Уряд прагнутиме регулювати широкий спектр операцій із криптоактивами згідно з підходом до традиційних фінансів», – йдеться у документі.

Громадські обговорення документа триватимуть до 30 квітня.

Як регулюють Біткоїн-індустрію у ЄС

У ЄС регулювати ринок біткоїна та криптовалют пропонують за допомогою «Регламенту ринків криптоактивів» (MiCA). За задумом він має стимулювати інновації, зберігаючи при цьому фінансову стабільність і захищаючи інвесторів від ризиків. Це, своєю чергою, надасть юридичної ясності та визначеності емітентам і постачальникам цифрових активів.

Нові правила дозволять операторам, які уповноважені в одній державі – члені ЄС, надавати свої послуги на всій території союзу. Проте остаточне затвердження цього документа вже кілька разів відкладалося. Європарламент планує проголосувати за MiCA у квітні.

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Інші обмеження в ЄС

На початку року Комітет Європейського парламенту з економіки та грошово-кредитних питань проголосував за введення суворих обмежень для банків, які прагнуть зберігати та проводити операції з біткоїнами.

Документ передбачає застосування коефіцієнта зважування ризику 1250% щодо біткоїна та криптовалют. Кредитно-фінансові установи мають забезпечити повне покриття резервами капіталу і позбудуться можливості використовувати кредитне плече під час операцій з цифровими активами.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023