У ЄС посилюють вимоги до банків, що працюють з BTC

У ЄС посилюють вимоги до банків, що працюють з BTC

Кредитно-фінансовим установам доведеться забезпечити покриття ризиків, пов'язаних із «криптоактивами».

Комітет Європейського парламенту з економіки та грошово-кредитних питань проголосував за введення суворих обмежень для банків, які прагнуть зберігати та проводити операції з біткоїнами. Про це повідомляє Reuters.

Документ передбачає застосування коефіцієнта зважування ризику 1250% щодо біткоїна та криптовалют. Кредитно-фінансові установи мають забезпечити повне покриття резервами капіталу та втратять можливість використовувати кредитне плече під час операцій з цифровими активами.

«Такі заборонні вимоги до капіталу допоможуть запобігти поширенню нестабільності у криптосвіті на фінансову систему», – прокоментував депутат Європарламенту Маркус Фербер.

Щоб стати законом, нові правила мають бути схвалені Європейським парламентом і міністрами фінансів ЄС. Також Європарламент, Єврорада та Єврокомісія мають уточнити визначення «криптоактивів», щоб узгодити остаточний текст закону.

Коли в ЄС врегулюють Біткоїн

Європейський парламент минулого тижня ухвалив рішення відкласти голосування щодо Регламенту ринків криптоактивів (MiCA) на квітень.

Пленарне засідання з питання MiCA відкладалося вже двічі через проблеми з перекладом майже 400-сторінкового файлу 24 офіційними мовами країн ЄС. Цього разу причина затримки та сама.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як регулюватимуть Біткоїн-індустрію країни G20

Міжнародна Рада з фінансової стабільності (FSB), яка є консультативним органом при G20, розробить глобальні стандарти для Біткоїн-індустрії та представить їх на початку 2023 року.

Протягом найближчих кількох місяців FSB встановить графік реалізації початкових рекомендацій для світових регуляторних органів. Після цього розпочнеться процес узгодження, а потім їх можна буде вводити в дію.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023