Як Біткоїн може допомогти українському бізнесу

Як Біткоїн може допомогти українському бізнесу

Щоб подолати сучасні виклики, український бізнес потребує інноваційних підходів. Використання Біткоїна як універсальної форми грошей та новітньої технології може бути оптимальною стратегією для компаній та підприємців з різних галузей.

Біткоїн у ритейлі та фастфуді

Ритейл та фастфуд – одні з основних сфер, де використовується біткоїн. Невипадково, що перша в історії купівля реальних товарів за цифрові монети стосувалася їжі – двох піц за 10 000 BTC. На сьогодні ритейлери по всьому світу активно приймають біткоїни. До цього списку входять американські компанії Home Depot, Whole Foods, Starbucks, чеський онлайн-ритейлер Alza, малазійська фірма з продажу електроніки i-Pmart тощо.

Провідні мережі швидкого харчування McDonald’s та Subway також активно використовують BTC та Lightning Network для продажу своєї продукції. Subway навіть пропонує додаткові знижки при розрахунках біткоїнами. В Україні супермаркети Varus уже приймають біткоїни, а ще раніше таку опцію для своїх клієнтів додали Stylus, «Техно Їжак» та «Фокстрот». Стимулювання попиту та залучення біткоїнерів можуть стати факторами додаткових конкурентних переваг.

Біткоїн у технологічній сфері

Технологічні компанії звертають особливу увагу на Біткоїн через його інноваційність, зручність у застосуванні та глобальне охоплення. Зокрема платіжний сервіс PayPal дозволяє конвертувати фіат у BTC (щоправда, компанія контролює приватні ключі користувачів), а технологічний гігант Microsoft ще у 2014 році почав приймати біткоїн як оплату за ігри та певні цифрові послуги. Серед інших представників цієї сфери можна згадати стрімінговий сервіс Twitch, комунікаційну компанію AT&T, сервіс із забезпечення приватності в інтернеті ExpressVPN тощо.

Але, напевно, найвідомішою є MicroStrategy – компанія з розробки програмного забезпечення. Вона володіє найбільшою кількістю біткоїнів серед публічних компаній – 132 500 BTC. До того ж MicroStrategy інвестує значні кошти у розробку Lightning-застосунків, що сприяють оптимізації маркетингової діяльності та підвищенню кібербезпеки. Українські IT- та інші технологічні компанії також можуть застосовувати інновації закордонних фірм у своїй діяльності та ефективніше інтегруватися у світову господарську мережу завдяки використанню BTC та Lightning Network.

Як Біткоїн може допомогти українському бізнесу
MicroStrategy: лідер серед публічних компаній за резервами BTC. Джерело: Zippia

Біткоїн в освітній сфері

Інформаційні та освітні послуги грають все більшу роль у сучасному світі, де знання й навички стають найціннішими активами. Тому не дивно, що провідні платформи звертають увагу на BTC та заохочують його використання своїми клієнтами. Так, Wikipedia, що є некомерційною організацією, приймає внески у біткоїнах. Музей Coastal Bend у Техасі дозволяє відвідувачам використовувати біткоїни для оплати. Книжкові магазини при Масачусетському технологічному інституті та Університеті Саймона Фрейзера у Ванкувері також слідують такій самій стратегії.

Біткоїн сам по собі виступає джерелом знань (щонайменше з економіки, програмування, теорії ігор, політичної філософії тощо). Тому його застосування при взаємодії з освітніми інституціями природно. Сьогодні в Україні Києво-Могилянська академія презентувала магістерську програму про Біткоїн та блокчейн, а Міністерство цифрової трансформації анонсувало схожий освітній курс. Можливо, вже найближчим часом можливості будуть розширені з фокусом на практичні навички та інтеграцію розрахунку біткоїнами. Приватні освітні проєкти також мають чималі стимули щодо продажу якісних послуг за BTC, сприяючи й зростанню економіки всієї країни.

Біткоїн у спорті

Так вже історично і культурно склалося, що професійні спортсмени та команди демонструють чи не найвищі темпи сприйняття філософії Біткоїна та його функціоналу. Зокрема активно використовують BTC клуб MLS з футболу (сокеру) San Jose Earthquakes, клуб NFL з американського футболу Tennessee Titans, команда NBA з баскетболу Sacramento Kings, команда MLB з бейсболу Oakland Athletics та команда NHL з хокею San Jose Sharks.

Як Біткоїн може допомогти українському бізнесу
Sacramento Kings: професійна команда з NBA, що приймає BTC. Джерело: Washington Post.

Інтеграція BTC насамперед важлива для глобальних брендів, які працюють на міжнародних ринках. Такі моделі можуть стати у пригоді й українським спортивним клубам. У післявоєнний період можна очікувати на стрімкий розвиток спорту (і не лише традиційно популярного футболу), тож застосування BTC під час продажу квитків, абонементів чи екіпірування та наданні додаткових послуг може бути вкрай доречним. Виникають і додаткові можливості щодо роботи з іноземною аудиторією та збільшенні доходів.

Біткоїн у туризмі

Глобальна природа біткоїна та його актуальність для всіх країн, незалежно від їхнього економічного розвитку й географічного розташування, робить його привабливим для туристичних компаній та проєктів. Наприклад, існує навіть окремий сервіс Bitcoin.Travel, що пропонує подорожі та проживання у різних регіонах світу за BTC. Також можна згадати інших представників цієї галузі: туристичну агенцію Travala, іспанська готельна мережа One Shot Hotels та навіть компанію з космічного туризму Space Perspectives.

Максимальний інтерес до України у світі можна ефективно перетворити у квітучу галузь туризму після подолання агресії з боку РФ. Туристичні компанії можуть ефективно залучати іноземних клієнтів та особливо біткоїнерів завдяки інтеграції BTC та Lightning Network. Біткоїн також дозволяє ефективно інтегрувати туризм з іншими галузями економіки, сприяючи таким чином ефективнішому використанню ресурсів та повнішому задоволенню потреб клієнтів.

Висновки

Сталий розвиток сучасних компаній та некомерційних організацій неможливий без повноцінної інтеграції функціонала Біткоїна. Успішні приклади застосування BTC у ритейлі, освіті, технологічній сфері, спорті та туризмі підтверджують актуальність такого підходу для України. Найголовнішим є розуміння фінансових та технологічних переваг Біткоїна та їхнє систематичне використання для створення національної та глобальної Біткоїн-екосистеми.

Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024
Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024