Кореляція біткоїна із золотом значно зросла

Одним із чинників, що призвів до цього, ймовірно, стало підвищення базової облікової ставки ФРС.

За останні два місяці кореляція біткоїна з золотом змінилася з від’ємної (-0,45) на сталу позитивну (+0,81). Про це свідчать дані The Block.

Попередні місяці характеризувалися дуже високою кореляцією (що подекуди досягала 0,96) біткоїна з фондовими індексами: Nasdaq Composite та S&P 500. Проте головною особливістю останніх місяців стало стрімке зближення динаміки курсу BTC та ціни золота на біржах.

Кореляція біткоїна з золотом та фондовими індексами. Джерело: The Block.
Кореляція біткоїна з золотом та фондовими індексами. Джерело: The Block.

Біткоїн сприймається учасниками ринку по-різному. З одного боку, попит на нього слідує тенденціям високоризикових активів на зразок акцій технологічних компаній США. З іншого боку, біткоїн виступає в ролі захисного активу як золото. Тобто інвестори мають стимули для інвестування в BTC з метою довгострокового захисту від інфляції.

Методологія розрахунку

Для аналізу кореляції між індексами та активами аналітики The Block використовують коефіцієнт кореляції Пірсона за період у 30 днів. Даний коефіцієнт оцінює лінійний зв'язок між двома змінними. Його знак показує пряму чи зворотну залежність між ними, а модуль коефіцієнта (від 0 до 1) вказує на тісноту їхньої динаміки.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Період у 30 днів дозволяє мінімізувати вплив випадкових чинників та коливань. Таким чином аналітики можуть отримати об’єктивні дані щодо залежності між цінами, що досліджуються. Станом на 26 вересня, біткоїн мав сильну кореляцію як з золотом, так і з фондовими індексами: з Nasdaq Composite: +0,89 та S&P 500: +0,87.

Регуляторний вплив

Одним із чинників, що призвели до зростання кореляції між різними видами активів стало значне підвищення базової облікової ставки ФРС: на 75 б. п. на кожному з останніх трьох засідань. Такі інтервенції центробанку викликають додаткову волатильність на ринках, особливо під час пресконференцій Голови ФРС Джерома Павелла.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023