Кореляція біткоїна із золотом значно зросла

Одним із чинників, що призвів до цього, ймовірно, стало підвищення базової облікової ставки ФРС.

За останні два місяці кореляція біткоїна з золотом змінилася з від’ємної (-0,45) на сталу позитивну (+0,81). Про це свідчать дані The Block.

Попередні місяці характеризувалися дуже високою кореляцією (що подекуди досягала 0,96) біткоїна з фондовими індексами: Nasdaq Composite та S&P 500. Проте головною особливістю останніх місяців стало стрімке зближення динаміки курсу BTC та ціни золота на біржах.

Кореляція біткоїна з золотом та фондовими індексами. Джерело: The Block.
Кореляція біткоїна з золотом та фондовими індексами. Джерело: The Block.

Біткоїн сприймається учасниками ринку по-різному. З одного боку, попит на нього слідує тенденціям високоризикових активів на зразок акцій технологічних компаній США. З іншого боку, біткоїн виступає в ролі захисного активу як золото. Тобто інвестори мають стимули для інвестування в BTC з метою довгострокового захисту від інфляції.

Методологія розрахунку

Для аналізу кореляції між індексами та активами аналітики The Block використовують коефіцієнт кореляції Пірсона за період у 30 днів. Даний коефіцієнт оцінює лінійний зв'язок між двома змінними. Його знак показує пряму чи зворотну залежність між ними, а модуль коефіцієнта (від 0 до 1) вказує на тісноту їхньої динаміки.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Період у 30 днів дозволяє мінімізувати вплив випадкових чинників та коливань. Таким чином аналітики можуть отримати об’єктивні дані щодо залежності між цінами, що досліджуються. Станом на 26 вересня, біткоїн мав сильну кореляцію як з золотом, так і з фондовими індексами: з Nasdaq Composite: +0,89 та S&P 500: +0,87.

Регуляторний вплив

Одним із чинників, що призвели до зростання кореляції між різними видами активів стало значне підвищення базової облікової ставки ФРС: на 75 б. п. на кожному з останніх трьох засідань. Такі інтервенції центробанку викликають додаткову волатильність на ринках, особливо під час пресконференцій Голови ФРС Джерома Павелла.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024