Влада США злякалася китайських «майнерів-шпигунів»

Влада США злякалася китайських «майнерів-шпигунів»

Президент Джо Байден заборонив компанії MineOne видобувати біткоїни біля авіабази.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден видав наказ, що забороняє придбання нерухомості у штаті Вайомінг майнінговою компанією MineOne Cloud Computing Investment I L.P., посилаючись на міркування національної безпеки. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Насамперед тут йдеться про захист критично важливих активів поблизу військово-повітряної бази Френсіса Е. Воррена у цьому штаті. Наказ президента ґрунтується на доказах того, що компанія MineOne Partners Limited, зареєстрована на Британських Віргінських островах, мажоритарними власниками якої є громадяни Китаю, та пов'язані з ними юридичні особи придбали нерухомість в радіусі однієї милі від авіабази Воррен.

Згодом компанія пристосувала придбану нерухомість для майнінгу. Проте в американської влади це викликало занепокоєння з приводу можливого шпигунства, якому сприяє обладнання іноземного виробництва.

Наказ президента повністю забороняє діяльність, вимагаючи від MineOne та її афілійованих осіб позбутися всіх юридичних та бенефіціарних прав власності на нерухомість протягом 120 днів. Крім того, MineOne має вивезти все обладнання, протягом 90 днів, що підлягає перевірці з боку Комітету з іноземних інвестицій у США (CFIUS). Будь-які спроби ухилитися або обійти цей наказ суворо заборонені, а генеральний прокурор уповноважений забезпечити його виконання. Недотримання цих вимог може призвести до подальших примусових заходів і штрафів.

Офіційна позиція влади США

За інформацією Мінфіну США, «компанія MineOne придбала нерухомість у червні 2022 року і зайнялася її адаптацією для проведення спеціалізованих операцій з видобутку цифрових валют в одній милі від військово-повітряної бази імені Ф.Е. Воррена в Шайєні, штат Вайомінг, стратегічної ракетної бази та місця базування міжконтинентальних балістичних ракет Minuteman III».

«Близькість нерухомості, що належить іноземцям, до стратегічної ракетної бази – ключового елементу американської ядерної тріади, а також наявність спеціалізованого обладнання іноземного виробництва, що потенційно здатне полегшити спостереження та шпигунську діяльність – становить загрозу національній безпеці США», – йдеться у заяві Мінфіну США.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загроза китайського шпигунства

Стурбованість у служб національної безпеки США вже давно викликають майнінгові центри китайських компаній, які працюють у країні. Торік в епіцентрі уваги опинилася компанія Bit Origin. Представники фірми заявили, що місце для майнінгу було обрано після отримання згоди від місцевої комунальної компанії на забезпечення її електроенергією, а не через близькість до центру обробки даних Microsoft або ракетної бази.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024