США побачили загрозу з боку китайських майнерів

США побачили загрозу з боку китайських майнерів

Дата-центри китайських компаній іноді розташовуються поблизу американських стратегічних об'єктів.

Майнінгові центри китайських компаній, які працюють у США та розташовані біля об'єктів критичної інфраструктури, викликають стурбованість у служб національної безпеки. Про це повідомляє The Block.

«Таке розташування може дозволити китайцям проводити операції зі збирання розвідувальної інформації по всьому спектру», – повідомили представники Microsoft в один із урядових комітетів США.

Своєю чергою, представники китайської компанії Bit Origin, яка опинилася в епіцентрі уваги, заявили, що місце для майнінгу було обрано після отримання згоди від місцевої комунальної компанії на забезпечення її електроенергією, а не через близькість до центру обробки даних Microsoft або ракетної бази.

Зазначається, що в США було створено багато китайських майнінгових центрів після того, як 2021 року офіційний Пекін заборонив видобуток біткоїнів. За даними NYT, деякі з них можуть бути пов'язані з китайською комуністичною партією чи державними структурами, прихованими за підставними компаніями.

Зокрема, майнінгова компанія YZY Capital Holdings купила окрему ділянку землі поряд із дата-центром Microsoft. YZY контролює китайський бізнесмен і член комуністичної партії Юань Цянь.

Політика китайської влади

Влада Китаю вбачає майнінг біткоїна діяльністю, яка може не відповідати стратегічним інтересам країни. Однією з основних причин є те, що майнінг, споживаючи значні обсяги електроенергії, може загрожувати енергетичній стабільності регіонів, здебільшого у періоди, коли енергопостачання стає дефіцитним.

Крім того, контроль над фінансовими потоками та збереження стабільності національної економіки завжди були пріоритетами для китайських регуляторів. Майнінг і подальша торгівля біткоїном могли б створити альтернативні фінансові канали, які б ускладнили державне управління економікою та монетарною політикою.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Найбільші майнінгові пули

Як відомо, найбільші майнінгові пули у світі – американський Foundry та китайський AntPool. Зазначимо, що нещодавно AntPool раптово збільшив свою потужність хешування та обійшов Foundry за триденними показниками.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024