Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Україні з початку повномасштабного вторгнення пожертвували $41 млн у BTC, вчені довели екологічність майнінгу, ЗМІ стали більше писати про майнінг, нові майнери від Auradine, що потрібно для злому мережі Біткоїна, Кеннеді-молодший подарував своїм дітям BTC, біткоїн не відреагував на зміну ставок ФРС, з бірж виводять BTC.

Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC

З початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Україна зібрала $41 млн пожертв у біткоїнах. Зазначається, що цифрові активи сприяли закупівлі зброї, боєприпасів, медичного обладнання та інших важливих предметів військового призначення.

Березень 2022 року став найпліднішим місяцем для пожертвувань, оскільки війна тільки розпочалася, і світова підтримка допомоги Україні у боротьбі з російським вторгненням була найбільш відчутною. Однак наприкінці 2022 та на початку 2023 року щомісячні суми пожертв зменшилися.

У MIT довели, що майнінг не шкодить екології

Майнінг має позитивний вплив на клімат, знижує шкідливі викиди та допомагає збалансувати енергомережу, з'ясували вчені.

На сталу енергетику зараз припадає 58,9% загального обсягу енергоспоживання у сфері майнінгу, зокрема 21,5% – на відновлювану енергетику. До того ж ця тенденція посилюється останнім часом.

ЗМІ стали частіше писати про майнінг

За останній місяць засоби масової інформації почали значно частіше писати про майнінг.

Так, за останній місяць загальна кількість згадок про майнінг біткоїнів збільшилася з 8600 до 10 760, приріст становив 2160 (понад 25%). Попри зростання негативних згадок, їхня загальна кількість все ще невелика, що свідчить про загальний позитивний настрій щодо майнінгу біткоїнів.

Auradine розробила нову лінійку майнерів

Американська компанія Auradine оголосила про запуск лінійки майнерів біткоїнів Teraflux на базі чипів технології 4-нм.

Зазначається, що у сімействі Teraflux використовується перший у світі 4-нм кремнієвий чип для майнінгу біткоінів, розроблений командою Auradine. Широкий асортимент систем охоплює майнери з повітряним, однофазним і двофазним занурювальним охолодженням.

Аналітик підрахував, скільки потрібно «асіків», щоб зламати мережу Біткоїна

Щоб отримати контроль над Біткоїном, потрібно понад 1,4 млн XP Antminer S19.

На його думку, зі швидкістю 141 TH/s потрібно 1 411 347 XP Antminer S19. Якщо виходити зі скромної ціни за електроенергію 6 центів за кВт/год, то у разі споживання 3,05 кВт кожна машина XP витрачатиме $0,183 на годину. А сумарно це $258 276 за годину на атаку.

Кеннеді-молодший купив біткоїни своїм дітям

Кандидат у президенти США від Демократичної партії Роберт Кеннеді – молодший придбав по 2 BTC для кожного зі своїх сімох дітей.

Він зазначив, що прийняв таке рішення після значної критики, якої зазнав від представників ринку цифрових активів щодо того, що він заохочує використання BTC, але нібито не ризикує власним капіталом.

Біткоїн проігнорував підвищення ставок ФРС

Курс біткоїна залишився фактично на тому самому рівні після проголошення рішення Федеральної резервної системи (ФРС) про підвищення ключової відсоткової ставки на 25 б. п. і зараз становить менше ніж $29 300.

Як і прогнозували експерти, облікова ставка центробанку США досягла діапазону 5,25–5,5%. Цей рівень відповідає максимуму за останні 22 роки.

Обсяг BTC на біржах впав до мінімуму 2018 року

Обсяг біткоїнів на біржах знизився до 1,2 млн монет (-12%) за останні три місяці. При цьому поза біржами зараз перебуває 18,4 млн монет, і частка позабіржового володіння біткоїнами неухильно зростає в останні роки. Вона значно збільшилася після краху великої біржі FTX у листопаді минулого року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024