Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC

Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC

Усього було пожертвовано $225 млн у біткоїнах та криптовалютах.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Україна зібрала $41 млн пожертв у біткоїнах. Про це йдеться у звіті компанії Crystal Blockchain, повідомляє CoinDesk.

Зазначається, що цифрові активи сприяли закупівлі зброї, боєприпасів, медичного обладнання та інших важливих предметів військового призначення.

Березень 2022 року став найпліднішим місяцем для пожертвувань, оскільки війна тільки розпочалася, і світова підтримка допомоги Україні у боротьбі з російським вторгненням була найбільш відчутною. Однак наприкінці 2022 та на початку 2023 року щомісячні суми пожертв зменшилися.

Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC
Статистика донатів Україні у цифрових активах. Джерело: Crystal Blockchain.

За півтора року війни Україна сумарно зібрала $225 млн донатів у цифрових валютах, з них $83 млн – у USDT, $79 млн – в ETH, у біткоїнах – $41 млн і решта у дрібніших цифрових активах.

Своєю чергою, експерти виявили пожертвування російським військовим частинам та пропагандистським ресурсам на $5,4 млн, а Binance повідомила про такі донати на суму понад $7,2 млн.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Попередня статистика донатів

Станом на лютий на державні адреси України пожертвували біткоїнів на суму $22,8 млн. Загалом тоді Україна отримала пожертвувань у біткоїні та криптовалютах на $70 млн. Сума пожертвувань в ETH становила $28,98 млн, у USDT – $11,6 млн, USDC – $1,25 млн і DAI – $1,08 млн. В інших активах пожертв надійшло на суму $191 128.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024