Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC

Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC

Усього було пожертвовано $225 млн у біткоїнах та криптовалютах.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Україна зібрала $41 млн пожертв у біткоїнах. Про це йдеться у звіті компанії Crystal Blockchain, повідомляє CoinDesk.

Зазначається, що цифрові активи сприяли закупівлі зброї, боєприпасів, медичного обладнання та інших важливих предметів військового призначення.

Березень 2022 року став найпліднішим місяцем для пожертвувань, оскільки війна тільки розпочалася, і світова підтримка допомоги Україні у боротьбі з російським вторгненням була найбільш відчутною. Однак наприкінці 2022 та на початку 2023 року щомісячні суми пожертв зменшилися.

Україні з початку війни задонатили $41 млн у BTC
Статистика донатів Україні у цифрових активах. Джерело: Crystal Blockchain.

За півтора року війни Україна сумарно зібрала $225 млн донатів у цифрових валютах, з них $83 млн – у USDT, $79 млн – в ETH, у біткоїнах – $41 млн і решта у дрібніших цифрових активах.

Своєю чергою, експерти виявили пожертвування російським військовим частинам та пропагандистським ресурсам на $5,4 млн, а Binance повідомила про такі донати на суму понад $7,2 млн.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Попередня статистика донатів

Станом на лютий на державні адреси України пожертвували біткоїнів на суму $22,8 млн. Загалом тоді Україна отримала пожертвувань у біткоїні та криптовалютах на $70 млн. Сума пожертвувань в ETH становила $28,98 млн, у USDT – $11,6 млн, USDC – $1,25 млн і DAI – $1,08 млн. В інших активах пожертв надійшло на суму $191 128.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023