Аналітик підрахував, скільки треба «асіків», щоб зламати мережу Біткоїна

Аналітик підрахував, скільки треба «асіків», щоб зламати мережу Біткоїна

Для атаки 51% потрібно контролювати близько 199 EH/s існуючої мережі, що еквівалентно 1,4 млн пристроїв.

Щоб отримати контроль над Біткоїном, потрібно понад 1,4 млн XP Antminer S19. Відповідні розрахунки зробив біткоїн-аналітик з ніком Mitchell.

«Чи бажаєте ви здійснити атаку 51% на мережу Біткоїна? Ось приблизна оцінка того, у скільки це вам обійдеться. Загальний хешрейт мережі приблизно дорівнює 390 EH/s. Щоб отримати 51%, потрібно контролювати близько 199 EH/s існуючої мережі. Це за умови, що ви зможете отримати контроль над існуючими хешами для проведення атаки, а не з введенням нових, що змістить точку відліку», – повідомив аналітик.

На його думку, за швидкості 141 TH/s потрібно 1 411 347 XP Antminer S19. Якщо виходити зі скромної ціни за електроенергію у 6 центів за кВт/год, то у разі споживання 3,05 кВт кожна машина XP витрачатиме $0,183 за годину. А сумарно це $258 276 за годину на атаку.

«Таким чином, ви можете спалити $258 000 на годину для атаки на мережу, що зробить ваші мільярди доларів за ASIC нічого не вартими», – зазначив Mitchell.

При цьому з такою потужністю можна видобувати шість блоків за годину, заробляти по 19,125 BTC, що еквівалентно $574 000.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Які «асікі» сьогодні випускають

Виробник обладнання для майнінгу Canaan 19 травня представив модель майнера Avalon Made A1366I з імерсійним охолодженням для видобутку біткоїна. Згідно з технічними даними, пристрій здатний генерувати хешрейт 165 TH/s, а його енергоефективність становить 30 J/TH.

Інша компанія – MicroBT, що спеціалізується на виробництві майнінгового обладнання, у цей же час представила три нових ASIC-майнери лінійки WhatsMiner.

На початку року лідер на ринку майнінгового обладнання компанія Bitmain представила нову модель ASIC-майнера – S19j Pro+ потужністю до 122 TH/s.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023