Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Кити зазнають нереалізованих збитків, резерви майнерів скорочуються, заборона майнінгу в Нью-Йорку, обмеження для майнерів у Киргизстані, проблеми Iris Energy, законодавчі ініціативи Сальвадора та «африканські» поради МВФ.

Кити вперше за два роки зазнають нереалізованих збитків

Вперше з березня 2020 року власники BTC з балансом у 1000 і більше монет зазнають нереалізованих збитків.

Середня ціна переказу монет з адрес, контрольованих китами, зараз становить $17 825, що значно перевищує поточну ринкову ціну $15 600. Таким чином найбільші власники монет також зазнають максимального тиску під час цієї фази ведмежого ринку.

Резерви майнерів продовжують знижуватись

Сукупні резерви майнерів досягли мінімуму за 10 місяців - 1,83 млн BTC.

Таким чином, приблизно на 1000 BTC було оновлено попередній мінімум, зафіксований 13 листопада 2022 року. Майнери не мають доступу до кредитних ресурсів та змушені продавати частину своїх монет для підтримки операційної діяльності.

У Нью-Йорку заборонили майнінг

Губернатор штату Нью-Йорк Кеті Хокул 22 листопада підписала законопроєкт про заборону Proof-of-Work майнінгу у штаті. Влада називає прийняття документа великою перемогою для захисту навколишнього середовища на планеті.

Проте цей законопроєкт негативно вплине на біткоїн-майнерів, які використовують понад 90% електроенергії від усього обсягу проєктів на алгоритмі консенсусу Proof-of-Work. Вони будуть змушені перемістити свої виробничі потужності до інших штатів та юрисдикцій.

У Киргизстані майнерам заборонили підключатися до спільної енергомережі

У зв'язку з дефіцитом електроенергії в Киргизстані місцевим майнінговим компаніям заборонили підключатися до спільної енергомережі.

Влада це рішення може переглянути, коли в країні буде достатній обсяг електроенергії. При цьому вони не проти будівництва окремої ГЕС у країні, яка покриватиме потреби майнінгової індустрії.

Iris Energy відключила частину обладнання

Майнінгова компанія Iris Energy відключила значну частину пристроїв після повідомлення про дефолт, яке отримали два її підрозділи.

Йдеться про дві спеціалізовані компанії, зареєстровані фірмою для купівлі обладнання під його заставу. Сумарний борг оцінюється у $107,8 млн. На відключені пристрої припадало 3,6 EH/s, поточний хешрейт становить 2,4 EH/s.

Сальвадор хоче повністю врегулювати біткоїн-індустрію

Влада Сальвадору почала розгляд законопроєкту, покликаного внести в правове поле порядок взаємодії з постачальниками та емітентами послуг віртуальних активів.

Крім податкової політики, документ передбачає створення реєстру компаній – для них запровадять процедуру реєстрації та зобов'яжуть надавати список активів. Емітенти повинні дотримуватись ряду правил, включаючи розкриття інформації про юрисдикції, в яких працюють.

МВФ закликає Африку жорсткіше регулювати біткоїн

Міжнародний валютний фонд запропонував владі африканських держав запровадити жорсткіші норми нагляду за цифровими активами для зміцнення захисту прав споживачів.

Економісти організації обґрунтовують свій заклик колапсом FTX, що спричинив зниження цін на біткоїн та криптовалюти. На їхню думку, необхідний баланс між мінімізацією ризиків, які стали очевидними, і максимізацією інновацій.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023