Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Прокидаються гаманці «сплячих» китів, біткоїн-адрес з балансом від 1 BTC все більше, доходи майнерів зростають, Грузія оновить регулювання Біткоїна, у Парагваї ветували закон про майнінг, в Індонезії з'явиться держбіржа, а Іран оплачуватиме імпорт біткоїнами.

Гаманці «сплячих» біткоїн-китів активізувалися

Після того, як ціна біткоїна опустилася нижче $20 000, була зафіксована транзакція з біткоїн-гаманця, який не проявляв активності останні 7-10 років. З нього переказали 5000 BTC.

Такі транзакції не є унікальними і цього року вже траплялися. Зокрема, 29 березня «сплячий» гаманець переказав понад 10 328 BTC. 13 травня було зафіксовано переказ із ще однієї «сплячої» адреси у розмірі 2800 BTC. Також 20 липня здійснено аналогічну транзакцію у 1105 BTC.

Кількість біткоїн-адрес з балансом понад 1 BTC оновила рекорд

Кількість біткоїн-адрес, які мають на балансі один або більше біткоїн, вперше в історії перевищила 900 000.

Попри ведмежий ринок, загальна кількість таких адрес продовжує впевнено зростати. Втім, ця метрика не дозволяє зробити висновки про те, хто саме стоїть за акумулюванням біткоїнів – кити чи інші категорії власників.

Доходи біткоїн-майнерів за місяць зросли на 10%

Загальний дохід майнерів біткоїна в серпні 2022 року на 10% перевищив показники липня і досяг $657 млн. Фіксується значна кореляція доходів майнерів з динамікою ринкової вартості біткоїна.

Температурні фактори також сприяли нарощуванню активності та енергоефективності лідерів у сфері майнінгу. Іншим вагомим фактором стала позитивна динаміка хешрейту, який за два тижні зріс на понад 9%.

Грузія взялася за регулювання Біткоїна

Уряд Грузії затвердив оновлену правову базу для фінансового сектора, що регулює сферу цифрового бізнесу, зокрема торгівлю біткоїном та криптовалютами.

Відповідний пакет законопроєктів направлений до парламенту, а поправки планується ухвалити на осінній сесії. Документи передбачають зближення національного законодавства з трьома важливими директивами ЄС – Директивою про податкові послуги (PSD2), Директивою про вимоги до капіталу (CRD) та Директивою про постачальників послуг віртуальних активів (VASP).

Президент Парагваю ветував законопроєкт про майнінг

Президент Парагваю Маріо Абдо Бенітес наклав вето на законопроєкт, що регулює майнінг та торгівлю цифровими активами в країні.

На думку глави держави, високе споживання електроенергії під час видобутку біткоїнів може перешкодити розвитку національної промисловості.

В Індонезії з'явиться державна біткоїн-біржа

Влада Індонезії до кінця року запустить платформу для торгівлі біткоїнами. Ініціатива спрямована на захист інвесторів в умовах зростання інтересу до цифрових активів.

Спочатку біржу збиралися запустити 2021 року, проте проєкт відклали. Рішення пояснили скрупульозністю у підготовці всіх процесів - відбором і перевіркою учасників.

Влада Ірану дозволила оплачувати імпорт біткоїнами

Компанії в Ірані можуть використовувати біткоїни у транзакціях за імпорт для обходу санкцій. Це випливає з угоди між Міністерством промисловості та центробанком країни.

Ініціатива входить до схваленого адміністрацією президента нового закону. Цей документ також визначає правила щодо цифрових активів та постачання електроенергії для майнінгу.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024