Стало відомо, хто з майнерів готовий до халвінгу

Стало відомо, хто з майнерів готовий до халвінгу

Середня вартість видобутку після халвінгу для майнерів становитиме $37 856.

Майнінгові компанії Riot, TeraWulf та CleanSpark мають найкращі можливості для того, щоб упоратися з викликами після халвінгу Біткоїна, який очікується у квітні цього року. Про це свідчать результати аналізу компанії CoinShares.

За її прогнозами, в результаті халвінгу собівартість видобутку та грошові витрати зростуть приблизно з $16 800 і $25 000 за біткоїн у третьому кварталі 2024 року до $27 900 і $37 800 відповідно. За прогнозами, середня вартість видобутку після халвінгу для майнерів становитиме $37 856.

«Ми вважаємо, що Riot, TeraWulf та Cleanspark займають найкращі позиції в умовах халвінгу. Одна з головних проблем майнерів – великі SG&A (комерційні, загальні й адміністративні витрати). Щоб вийти на беззбитковість, швидше за все, майнери будуть змушені скоротити SG&A-витрати, інакше вони можуть продовжувати працювати на збиток і будуть змушені вдатися до ліквідації залишків HODL та інших активів», – повідомили аналітики.

Аналіз CoinShares передбачає ціну біткоїна на рівні $40 000 після халвінгу, зазначаючи, що нижче за цю позначку майнінгові компанії будуть змушені використовувати фінансові резерви, щоб залишатися в бізнесі.

У компанії зазначають, що хоча більшість майнерів підвищують ефективність свого парку, пряма структура витрат не поліпшується, оскільки їм «доведеться збільшити споживання потужності й енергії, щоб видобути ту саму кількість біткоїнів».

Як компанії готуються до халвінгу

Запланований на квітень 2024 року халвінг є одним із основних факторів, що призводять до чергового циклу зростання курсу біткоїна, проте цей вплив не миттєвий. Тому перший час після цієї події може бути дуже непростим для більшості майнерів.

Наприклад, американська майнінгова компанія CleanSpark Inc. 2024 року планує створити власний торговельний майданчик, щоб максимізувати прибуток від продажу своїх біткоїн-активів.

Riot Platforms закупить у виробника майнінгових установок MicroBT 66 560 пристроїв із загальним хешрейтом 18 EH/s. Партія майнерів складатиметься здебільшого з останніх моделей M66S, а сума угоди становитиме $290,5 млн. Нові «асікі» стануть доповненням до раніше оголошеної купівлі 33 280 пристроїв від MicroBT.

Своєю чергою, компанія TeraWulf збільшить видобуток біткоїнів на 58% після придбання у виробника «асіків» Bitmain 18 500 пристроїв Antminer S19j XP за $53,4 млн.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Що відбувається зі складністю майнінгу

На тлі нарощування компаніями потужностей продовжує зростати й показник складності майнінгу. Так, після останнього перерахунку 6 січня він зріс на 1,65%, до 73,2 T.

При цьому середній хешрейт мережі досяг 523,83 EH/s, а на видобуток одного блоку тепер потрібно в середньому 9 хвилин 50 секунд.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024