Прем'єр Чорногорії обзавівся биткоїнами

Прем'єр Чорногорії обзавівся биткоїнами

Мілойко Спаїчу подарував біткоїни глава компанії JAN3 Самсон Моу.

Прем'єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч тепер є власником біткоїнів, які йому подарував під час зустрічі глава компанії JAN3 Самсон Моу. Про це останній написав на своїй сторінці у соцмережі X.

«У прем'єр-міністра Чорногорії тепер є 100 000 сатоші. І гаманець Jade від компанії Blockstream», – написав Моу.

Глава компанії JAN3 та прем'єр під час зустрічі також обговорили випуск гідрооблігацій, прив'язаних до видобутку біткоїна. Концепцію таких облігацій адаптовано до унікальних умов Чорногорії: у країні безліч річок, а її гідроенергетичний потенціал оцінюється в 5,6–6,1 ТВт·год на рік. Проте нині Чорногорія використовує менше 20% цього потенціалу. Ідея випуску гідрооблігацій, прив'язаних до видобутку біткоїна, продемонструвала інноваційне мислення, яке може відкрити нові шляхи економічного зростання.

Біткоїн-місія Самсона Моу

На початку грудня Самсон Моу здійснив низку візитів до країн Латинської Америки, де зустрічався з лідерами держав і обговорював використання біткоїна в економіці. За підсумками одного з таких візитів Суринам вирішив інтегрувати біткоїн у свою економічну модель. Для допомоги в цьому влада запросила до країни компанію JAN3.

Під час візиту до Колумбії Моу подарував президенту Густаво Петро 100 000 сатоші. Отримавши у подарунок біткоїни, президент Петро зазначив, що Біткоїн і його технології можуть бути дуже корисними для мешканців Колумбії. Він заявив, що сформує цільові групи в органах державного управління та серед місцевих некомерційних організацій, які вивчатимуть економічну користь від біткоїна.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Тим часом у Чорногорії

Чорногорія рідко фігурує у Біткоїн-новинах, проте вона опинилася в центрі розслідування щодо співзасновника Terraform Labs До Квона. Його звинуватили у шахрайстві та зловживанні довірою інвесторів. Правоохоронні органи оголосили Квона в міжнародний розшук і затримали в Чорногорії під час спроби полетіти в іншу країну за підробленими документами. Тепер він очікує екстрадиції у США або Південну Корею.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024