Прем'єр Чорногорії обзавівся биткоїнами

Прем'єр Чорногорії обзавівся биткоїнами

Мілойко Спаїчу подарував біткоїни глава компанії JAN3 Самсон Моу.

Прем'єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч тепер є власником біткоїнів, які йому подарував під час зустрічі глава компанії JAN3 Самсон Моу. Про це останній написав на своїй сторінці у соцмережі X.

«У прем'єр-міністра Чорногорії тепер є 100 000 сатоші. І гаманець Jade від компанії Blockstream», – написав Моу.

Глава компанії JAN3 та прем'єр під час зустрічі також обговорили випуск гідрооблігацій, прив'язаних до видобутку біткоїна. Концепцію таких облігацій адаптовано до унікальних умов Чорногорії: у країні безліч річок, а її гідроенергетичний потенціал оцінюється в 5,6–6,1 ТВт·год на рік. Проте нині Чорногорія використовує менше 20% цього потенціалу. Ідея випуску гідрооблігацій, прив'язаних до видобутку біткоїна, продемонструвала інноваційне мислення, яке може відкрити нові шляхи економічного зростання.

Біткоїн-місія Самсона Моу

На початку грудня Самсон Моу здійснив низку візитів до країн Латинської Америки, де зустрічався з лідерами держав і обговорював використання біткоїна в економіці. За підсумками одного з таких візитів Суринам вирішив інтегрувати біткоїн у свою економічну модель. Для допомоги в цьому влада запросила до країни компанію JAN3.

Під час візиту до Колумбії Моу подарував президенту Густаво Петро 100 000 сатоші. Отримавши у подарунок біткоїни, президент Петро зазначив, що Біткоїн і його технології можуть бути дуже корисними для мешканців Колумбії. Він заявив, що сформує цільові групи в органах державного управління та серед місцевих некомерційних організацій, які вивчатимуть економічну користь від біткоїна.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Тим часом у Чорногорії

Чорногорія рідко фігурує у Біткоїн-новинах, проте вона опинилася в центрі розслідування щодо співзасновника Terraform Labs До Квона. Його звинуватили у шахрайстві та зловживанні довірою інвесторів. Правоохоронні органи оголосили Квона в міжнародний розшук і затримали в Чорногорії під час спроби полетіти в іншу країну за підробленими документами. Тепер він очікує екстрадиції у США або Південну Корею.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024