Binance змінює главу та заплатить великий штраф

Binance змінює главу та заплатить великий штраф

Влада США звинуватила біржу та її засновника Чанпена Чжао в низці порушень.

Засновник і гендиректор компанії Binance Чанпен Чжао пішов у відставку, визнавши себе винним за висунутими звинуваченнями з боку Міністерства юстиції США. Про це Чжао написав 21 листопада у себе на сторінці у соцмережі X.

«Я пішов з посади генерального директора Binance. Зізнаюся, емоційно відпустити ситуацію було нелегко. Але я знаю, що це правильно. Я припустився помилок, і я маю взяти на себе відповідальність», – написав ексглава біржі.

Binance погодилася визнати себе винною у порушенні закону про банківську таємницю, веденні неліцензійного бізнесу з переказу грошей та порушенні закону про санкції. Ця угода коштуватиме компанії $4,3 млрд, при цьому Чжао не зможе обіймати будь-які керівні посади в будь-яких криптокомпаніях. Крім того, на нього окремо накладено штраф у розмірі $50 млн.

Чжао також заплатить $175 млн застави. Суд дозволив йому виїхати додому до ОАЕ за умови повернення до США за два тижні до судового засідання, яке призначено на 23 лютого 2024 року.

Новим генеральним директором Binance призначено главу відділу з регіональних ринків Річарда Тенга. Підвищення Тенга підтвердив Чжао.

Після свого призначення Тенг звернувся до користувачів Binance, зазначивши, що перестановки у керівництві компанії – не привід для занепокоєння. На своїй новій посаді він обіцяє зосередитись на забезпеченні фінансової стійкості компанії, співпраці з регуляторами та роботі з партнерами.

На тлі новин із біржею її токен BNB станом на ранок середи, 22 листопада, подешевшав на 9,45%, до $235. Також ця ситуація далася взнаки і на курсі біткоїна, який також втратив 2,35% і торгується на рівні $36 557.

Проблеми з регуляторами

5 червня Комісія з цінних паперів і бірж у США (SEC) подала позов проти Binance та її глави Чанпена Чжао, звинувативши їх у порушенні правил торгівлі цінними паперами та неправомірному поводженні з коштами клієнтів, введенні в оману інвесторів і регуляторів. До розслідування також підключився і Мін'юст США.

Торговельний майданчик зі свого боку розкритикував підходи регулятора до правозастосування та закликав до більшої ясності у політиці регулювання індустрії цифрових активів. 17 червня SEC та Binance уклали угоду про клієнтські кошти в США. Біржа відновила виведення активів, однак у компанії попередили, що ситуація може змінитись.

Варто наголосити, що з початком переслідування Binance з боку SEC погіршилося і становище біржі в Європі. Так, компанія оголосила, що залишає Нідерланди після того, як не змогла отримати дозвіл регулюючих органів. Французька влада відкрила слідство, підозрюючи Binance у «незаконному наданні послуг із цифровими активами та діях з відмивання грошей за обтяжливих обставин». Проблеми виникли в Бельгії та низці інших країн.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Масовий відхід топменеджерів

На початку вересня Binance зіткнулася із масовим звільненням топменеджерів. Її залишили директор зі стратегічного розвитку Патрік Хіллман, старший директор з розслідувань Метью Прайс, віцепрезидент з відповідності Стівен Крісті та керівник відділу з Азійсько-Тихоокеанського регіону Леон Фунг.

За даними аналітиків, масовий відхід топменеджменту пов'язаний із розслідуванням щодо Binance з боку американського Мін'юсту.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024