Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Україна в п'ятірці країн з прийняття Біткоїна, українські біржі стали фігурантами розслідування, новий майнер від Canaan, рекордна комісія за переказ BTC, ще одна заявка на біткоїн-ETF, масові звільнення в Binance.US, мільярдер з Мексики вірить у BTC, у Вікіпедії дедалі частіше читають про Біткоїн.

Україна увійшла до Топ-5 країн щодо прийняття Біткоїна

Україна опинилася на п'ятому місці в рейтингу країн щодо прийняття біткоїна та криптовалют у 2023 році, який склала аналітична компанія Chainalysis. Перша п'ятірка країн має такий вигляд: Індія, Нігерія, В'єтнам, США, Україна.

У новому рейтингу аналітики спробували виділити країни, жителі яких найчастіше використовують біткоїни та криптовалюту.

В Україні розслідують діяльність біткоїн-бірж

Аналітичний підрозділ Бюро економічної безпеки України звернув увагу на діяльність біткоїн-бірж, бенефіціарами яких є резиденти України. Раніше у відомстві підрахували, що за 10 років бюджет України втратив щонайменше 3 млрд грн (близько $81 млн) податків від діяльності таких майданчиків.

Canaan представив новий майнер

Виробник майнінгового обладнання, компанія Canaan представила новий пристрій для видобутку біткоїнів – A1466I з імерсійним охолодженням. Майнер має хешрейт 170 TH/s та коефіцієнт енергоефективності 19,5 J/TH. Ціна за терахеш становить менше $18,88. Це перша установка Canaan з номінальним коефіцієнтом енергоефективності менше ніж 20 J/TH

У мережі Біткоїна заплатили рекордну комісію за транзакцію

Невідомий користувач 10 вересня заплатив за біткоїн-переказ у розмірі 0,074 BTC рекордно велику комісію в 19 BTC ($510 000). Як з'ясували під час розслідування, причиною помилки є програмний баг, а за переказ переплатила компанія Paxos.

Відомо, що пул F2Pool повернув компанії Paxos 19 BTC.

Franklin Templeton подав заявку на біткоїн-ETF

Компанія з управління активами Franklin Templeton 12 вересня подала заявку до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) на створення спотового біржового фонду (ETF) на основі біткоїна.

Запропонований ETF буде організований як траст, у якому Coinbase виступить кастодіаном BTC, а Bank of New York Mellon – охоронцем та адміністратором фіатних коштів.

CEO та третина колективу залишили Binance.US

Генеральний директор біржі Binance.US Браян Шродер вирішив піти з посади, при цьому сама компанія скоротила третину своїх співробітників. Представники біржі наголосили, що агресивні спроби SEC мають реальні наслідки для американських робочих місць та інновацій, «і це сумний приклад того».

Мексиканський мільярдер тримає всі активи в біткоїні

Мексиканський мільярдер Рікардо Салінас Плієго інвестував у біткоїн, платформу MicroStrategy, кілька майнінгових компаній, нафтові підприємства та видобуток золота.

Як зізнався Плієго, на нього справила велике враження книга Сейфедіна Аммуса «Стандарт Біткоїна». Саме вона дала йому гарне й чітке уявлення про гроші.

У Вікіпедії все частіше шукають сторінку про Біткоїн

Кількість щоденних переглядів сторінки у Вікіпедії, присвяченій Біткоїну, 8 вересня досягла 7830 – максимуму з початку року.

Як зазначили аналітики, увага ЗМІ та ймовірність швидкого прийняття спотового біткоїн-ETF спонукають людей шукати інформацію про Біткоїн, щоб зрозуміти, що це таке.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024