Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн подешевшав, у Європі запустили спотовий біткоїн-ETF, прокинувся древній кит, в Омані побудували дата-центр за $370 млн, Сема Бенкмана-Фріда ув'язнили, SEC не поспішає із заявками на біткоїн-ETF, біткоїн прибутковіший за S&P 500, SpaceX продала BTC на $373 млн.

Курс біткоїна різко впав

Курс біткоїна за тиждень (11–18 серпня) впав на 10,1% до двомісячного мінімуму і зараз становить $26 400, через що трейдери зазнали значних збитків.

Більшу частину тижня біткоїн торгувався у бічному тренді, але за останню добу відбулося значне падіння курсу. На короткий час курс BTC навіть падав нижче за $26 000.

Європа випередила США у запуску спотового біткоїн-ETF

Лондонська компанія Jacobi Asset Management 15 серпня оголосила про лістинг спотового біткоїн-ETF на біржі Euronext Amsterdam.

Отримавши у жовтні 2021 року схвалення Комісії з фінансових послуг Гернсі (GFSC), компанія спочатку планувала запустити свій біржовий біткоїн-фонд минулого року. Проте запуск довелося відкласти у зв'язку з крахом екосистеми Terra та банкрутством однієї з найбільших бірж FTX.

Кит, що спав 13 років, переказав 1005 BTC

З біткоїн-адреси, яка не діяла з 2010 року, 16 серпня невідомий користувач переказав на нові адреси 1005 BTC.

За даними Blockchair, у 2010 році 1005 BTC оцінювалися в $328, сьогодні їхня вартість – понад $29 млн.

В Омані з'явився майнінговий центр вартістю $370 млн

В Омані міністерство транспорту, зв'язку та інформаційних технологій за підтримки компанії Exahertz International 13 серпня запустило в роботу об'єкт, призначений для хостингу даних та майнінгу вартістю $370 млн.

Об'єкт розташований у Салалі на площі 312 000 кв. м і спочатку матиме потужність 11 МВт, якої достатньо для роботи 2000 ASIC-майнерів. Очікується, що до жовтня їхня кількість досягне 15 000 пристроїв.

Суд скасував заставу та відправив Сема Бенкмана-Фріда до в'язниці

Суд у США у п'ятницю, 11 серпня, ухвалив рішення про взяття під варту засновника компанії FTX Сема Бенкмана-Фріда, яке триватиме до наступного судового засідання, запланованого на жовтень. При цьому суддя скасував його звільнення під заставу через спроби впливу на свідків.

Адвокати Бенкмана-Фріда заявили, що оскаржуватимуть це рішення, і клопотали про відстрочення скасування застави до розгляду цієї скарги. Суддя відхилив клопотання.

SEC затягує рішення щодо низки заявок на біткоїн-ETF

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) у п'ятницю, 11 серпня, запросила коментарі до заявок інвестиційних компаній 21 Shares та ARK Invest на спотовий біткоїн-біржовий фонд (ETF), що призвело до подальшої затримки процесу.

Це вже друга затримка в процесі лістингу біткоїн-ETF, перша сталася на початку цього року. Третій термін ухвалення рішення SEC призначено на 11 листопада цього року. Якщо SEC знову відкладе розгляд заявки, то настане четвертий і останній термін – 10 січня 2024 року.

Біткоїн випереджає за прибутковістю S&P 500

З початку серпня курс біткоїна зріс на 1%, а фондовий біржовий індекс S&P 500 упав на 3,3%.

Попри бічну корекцію BTC, ситуація на ринку біткоїна залишається значно кращою, ніж на традиційних фінансових ринках. Кореляція між курсом BTC та S&P 500 почала знижуватися з середини липня, коли біткоїн стабілізувався, а акції продовжили падіння.

SpaceX Ілона Маска продала BTC на $373 млн

Компанія Ілона Маска SpaceX, що спеціалізується на аерокосмічних технологіях, у 2022 і 2021 роках продала біткоїни, що належать їй, на загальну суму $373 млн.

Кошти пішли на придбання нерухомості та обладнання на додаток до витрат на дослідження та розробки.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024