Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн подешевшав, у Європі запустили спотовий біткоїн-ETF, прокинувся древній кит, в Омані побудували дата-центр за $370 млн, Сема Бенкмана-Фріда ув'язнили, SEC не поспішає із заявками на біткоїн-ETF, біткоїн прибутковіший за S&P 500, SpaceX продала BTC на $373 млн.

Курс біткоїна різко впав

Курс біткоїна за тиждень (11–18 серпня) впав на 10,1% до двомісячного мінімуму і зараз становить $26 400, через що трейдери зазнали значних збитків.

Більшу частину тижня біткоїн торгувався у бічному тренді, але за останню добу відбулося значне падіння курсу. На короткий час курс BTC навіть падав нижче за $26 000.

Європа випередила США у запуску спотового біткоїн-ETF

Лондонська компанія Jacobi Asset Management 15 серпня оголосила про лістинг спотового біткоїн-ETF на біржі Euronext Amsterdam.

Отримавши у жовтні 2021 року схвалення Комісії з фінансових послуг Гернсі (GFSC), компанія спочатку планувала запустити свій біржовий біткоїн-фонд минулого року. Проте запуск довелося відкласти у зв'язку з крахом екосистеми Terra та банкрутством однієї з найбільших бірж FTX.

Кит, що спав 13 років, переказав 1005 BTC

З біткоїн-адреси, яка не діяла з 2010 року, 16 серпня невідомий користувач переказав на нові адреси 1005 BTC.

За даними Blockchair, у 2010 році 1005 BTC оцінювалися в $328, сьогодні їхня вартість – понад $29 млн.

В Омані з'явився майнінговий центр вартістю $370 млн

В Омані міністерство транспорту, зв'язку та інформаційних технологій за підтримки компанії Exahertz International 13 серпня запустило в роботу об'єкт, призначений для хостингу даних та майнінгу вартістю $370 млн.

Об'єкт розташований у Салалі на площі 312 000 кв. м і спочатку матиме потужність 11 МВт, якої достатньо для роботи 2000 ASIC-майнерів. Очікується, що до жовтня їхня кількість досягне 15 000 пристроїв.

Суд скасував заставу та відправив Сема Бенкмана-Фріда до в'язниці

Суд у США у п'ятницю, 11 серпня, ухвалив рішення про взяття під варту засновника компанії FTX Сема Бенкмана-Фріда, яке триватиме до наступного судового засідання, запланованого на жовтень. При цьому суддя скасував його звільнення під заставу через спроби впливу на свідків.

Адвокати Бенкмана-Фріда заявили, що оскаржуватимуть це рішення, і клопотали про відстрочення скасування застави до розгляду цієї скарги. Суддя відхилив клопотання.

SEC затягує рішення щодо низки заявок на біткоїн-ETF

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) у п'ятницю, 11 серпня, запросила коментарі до заявок інвестиційних компаній 21 Shares та ARK Invest на спотовий біткоїн-біржовий фонд (ETF), що призвело до подальшої затримки процесу.

Це вже друга затримка в процесі лістингу біткоїн-ETF, перша сталася на початку цього року. Третій термін ухвалення рішення SEC призначено на 11 листопада цього року. Якщо SEC знову відкладе розгляд заявки, то настане четвертий і останній термін – 10 січня 2024 року.

Біткоїн випереджає за прибутковістю S&P 500

З початку серпня курс біткоїна зріс на 1%, а фондовий біржовий індекс S&P 500 упав на 3,3%.

Попри бічну корекцію BTC, ситуація на ринку біткоїна залишається значно кращою, ніж на традиційних фінансових ринках. Кореляція між курсом BTC та S&P 500 почала знижуватися з середини липня, коли біткоїн стабілізувався, а акції продовжили падіння.

SpaceX Ілона Маска продала BTC на $373 млн

Компанія Ілона Маска SpaceX, що спеціалізується на аерокосмічних технологіях, у 2022 і 2021 роках продала біткоїни, що належать їй, на загальну суму $373 млн.

Кошти пішли на придбання нерухомості та обладнання на додаток до витрат на дослідження та розробки.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023