Європа випередила США у запуску спотового біткоїн-ETF

Європа випередила США у запуску спотового біткоїн-ETF

Британська компанія Jacobi Asset Management 15 серпня оголосила про лістинг біржового біткоїн-фонду на Euronext Amsterdam.

Лондонська компанія Jacobi Asset Management 15 серпня оголосила про лістинг спотового біткоїн-ETF на біржі Euronext Amsterdam. Про це повідомляє Decrypt.

Отримавши у жовтні 2021 року схвалення Комісії з фінансових послуг Гернсі (GFSC), компанія спочатку планувала запустити свій біржовий біткоїн-фонд минулого року. Проте запуск довелося відкласти у зв'язку з крахом екосистеми Terra та банкрутством однієї з найбільших бірж FTX.

Сьогодні біткоїн-фонд Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF нарешті запрацював і торгується під тикером BCOIN. Він стягує з інвесторів 1,5% річної комісії за управління.

Кастодіальним обслуговуванням фонду займається компанія Fidelity Digital Assets, а роль маркет-мейкера бере на себе Flow Traders. Серед авторизованих учасників – Jane Street та DRW.

«Цей фонд був розроблений для того, щоб надати інституційним інвесторам простий, безпечний і прозорий доступ до біткоїна та водночас задовольнити їхні вимоги до стійкості. Ми вважаємо, що запуск цього ETF стане каталізатором переходу інституційних інвесторів на цифрові активи», – заявив генеральний директор Jacobi Мартін Бедналл.

Запуск біткоїн-ETF компанією Jacobi також означає, що Європа випередила США у доступі до цього затребуваного продукту. Біржа Gemini, очолювана близнюками Кемероном і Тайлером Вінклвоссами, стала першою американською компанією, яка подала заявку на створення біткоїн-ETF десять років тому, але американські інвестори досі не побачили його.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Запуск біткоїн-ETF у США

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) зупинила рішення щодо низки заявок від інвестиційних компаній 21 Shares та ARK Invest, що в результаті призвело до подальшої затримки процесу.

Третій термін ухвалення рішення SEC призначено на 11 листопада цього року. Якщо SEC знову відкладе розгляд заявки, то настане четвертий і останній термін – 10 січня 2024 року.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024