Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Роберт Кеннеді – молодший розповів про плани щодо використання та регулювання Біткоїна, в Україні обговорили проєкт закону про цифрові валюти, також Україна в десятці країн Європи за інтересом до BTC, Tesla зберегла біткоїни, в G20 розробили Біткоїн-стандарти, Павло Дуров все ще зберігає біткоїни, в Кувейті заборонили операції з BTC, в ОБСЄ оцінили роль біткоїна.

Роберт Кеннеді – молодший планує забезпечити долар біткоїном

Кандидат у президенти США Роберт Кеннеді – молодший має намір у разі свого обрання забезпечити долар США «твердими активами», а також скасувати податок на приріст капіталу для власників BTC.

Таким чином, на його думку, можна залучити додаткові інвестиції та зміцнити конкурентні позиції США на глобальному ринку.

В Україні завершилося обговорення законопроєкту про цифрові активи

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила публічне обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, що регулюють обіг віртуальних активів» і вже скоро обіцяє подати скоригований текст документа.

Так, зацікавлені сторони надали понад 200 коментарів до проєкту закону, частину з них урахували в НКЦПФР.

Україна потрапила до Топ-10 європейських країн за інтересом до біткоїна

Велика Британія очолила рейтинг європейських країн, чиї мешканці виявляють найбільший інтерес до біткоїна та криптовалют. Україна у цьому списку опинилася на дев'ятому місці.

У дослідженні вивчався інтерес до цифрових активів країн Європи на основі даних CoinGecko про перегляди вебсайтів із 1 січня по 9 липня 2023 року.

Tesla продовжує зберігати свої BTC

Компанія-виробник електрокарів Tesla, що належить американському бізнесменові Ілону Маску, продовжує зберігати біткоїни.

Так, вкладення компанії в біткоїни залишилися на колишньому рівні. Станом на 30 червня 2023 року обсяг цифрових активів Tesla становив $184 млн, як і у три попередні звітні періоди.

Рада при G20 представила стандарти для Біткоїн-індустрії

Міжнародна Рада з фінансової стабільності (FSB), яка є консультативним органом при G20, розробила рекомендації щодо глобальної нормативної бази для біткоїна та криптовалют.

Тепер будь-який емітент стейблкоїна повинен мати «орган управління». Це може бути одна або кілька ідентифікованих та відповідальних юридичних або фізичних осіб, що має резервні активи в мінімальному співвідношенні 1:1 і дозвіл на роботу в кожній окремій юрисдикції.

Павло Дуров зізнався, що все ще зберігає біткоїни

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров володіє «кількома біткоїнами». Про свої BTC-активи бізнесмен згадав у контексті досягнень месенджера.

За його словами, щодня в Telegram реєструється понад 2,5 млн нових користувачів, а кількість активних користувачів перевищила 800 млн.

У Кувейті заборонили операції з біткоїном та майнінг

18 липня головний фінансовий регулятор Кувейту, Управління ринків капіталу (CMA), видав циркуляр про нагляд та випуск віртуальних активів у країні, який забороняє всі операції з біткоїном.

У документі прямо забороняються будь-які платежі у цифрових активах, а також майнінгові операції та інвестиції у цю сферу. Регулятори місцевого рівня також не матимуть права надавати ліцензії на роботу Біткоїн-компаніям.

ОБСЄ визнала роль BTC у захисті прав людини

До щорічної декларації Парламентської асамблеї ОБСЄ внесено поправки про припинення зловживань у сфері ПОС/ФТ (протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму).

Також рекомендується включити у відповідні правові акти норми використання біткоїна у захисті прав людини та надання гуманітарної допомоги.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023