Представлено рішення для підвищення безпеки Lightning Network

Представлено рішення для підвищення безпеки Lightning Network

VLS зможе захистити протокол від шкідливих нод і посилити безпеку користувачів.

Для усунення проблем безпеки у мережі Lightning представлено бета-версію рішення бібліотеки Rust під назвою Validating Lightning Signer (VLS). Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Як зазначається, VLS пропонує рівень безпеки, який не має аналогів серед інших рішень в екосистемі Lightning Network.

«Ми раді оголосити про випуск бета-версії VLS, що є важливим кроком для безпеки мережі Lightning, і ми раді поділитися цим із розробниками та компаніями в екосистемі Біткоїна», – повідомила команда розробників VLS.

У бета-версії VLS представлено різні функції, покликані захистити від шкідливих нод і посилити захист користувачів. Зокрема, вони охоплюють взаємодію із бібліотеками CLN і LDK, шифроване резервне копіювання стану хмари, можливість аварійного відновлення, повний набір правил перевірки другого та першого рівнів.

Однак важливо зауважити, що хоча рішення VLS і захищає від поширених способів крадіжки коштів користувачів, воно може не покрити всіх можливих сценаріїв втрати коштів. Тому команда рекомендує використовувати VLS у тестовій мережі або з обмеженою кількістю коштів до виходу повного релізу.

Що пропонує VLS

VLS забезпечує унікальний підхід до безпеки Lightning Network шляхом секвестрування закритих ключів та секретів у захищених пристроях підписання політик. Реалізація мовою Rust гарантує, що запропоновані транзакції мають бути безпечними для підписання, застосовуючи для цього повний набір правил перевірки. Завдяки використанню оракулів UTXO Set Oracles для надання доказів невитрачених UTXO, VLS забезпечує додатковий захист навіть у разі повної компрометації програмного забезпечення ноди.

У перспективі дорожня карта VLS включає плани із запуску підписуючих пристроїв на платформах з обмеженими ресурсами, підвищення продуктивності для вбудованих процесорів і додавання таких функцій, як розширена підтримка BOLT-12 та інтеграція VSS. Крім того, команда має намір забезпечити можливість використання кількох пристроїв за допомогою мультипідпису з ключами Lightning в очікуванні ключових протоколів, таких як Taproot MuSig2 та FROST.

VLS є значним кроком уперед у забезпеченні безпеки мережі Lightning і відкриває перспективи для розробників, компаній та користувачів, які прагнуть забезпечити підвищений захист своїх коштів у мережі.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які ще ведуться розробки протоколу другого рівня

22 червня команда проєкту Lightning Dev Kit представила нову Lightning-бібліотеку LDK Node, яка пропонує розробникам спрощений інструмент для створення самостійних нод для мобільних застосунків.

Щоб спростити процес розгортання нод Lightning на користувальницьких пристроях, розробники LDK Node запропонували прив'язку до мови. Також уже розпочато роботу над наступним випуском, в якому буде реалізовано підтримку отримання даних про блокчейн із Electrum або bitcoind RPC та їх збереження у бекенді Versioned Storage Service (VSS).

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023