ARK і 21Shares подали заявку на запуск біткоїн-ETF

ARK і 21Shares подали заявку на запуск біткоїн-ETF

Це вже третя така заявка. Попередні спроби запустити біржовий фонд на базі біткоїна виявилися невдалими.

Компанії 21Shares та ARK Investment Management повторно подали заявку до SEC на запуск біржового фонду на базі біткоїна. Про це пише Bloomberg.

За словами представників компаній, такий фонд забезпечить захист американських інвесторів, «якого сьогодні не існує».

Продукт ARK і 21Shares зможе торгуватися під тикером ARKB і відстежуватиме ціну біткоїна, що вимірюється індексом S&P Bitcoin.

«Американські інвестори постраждали від криптошахрайства, яке переважно має міжнародний характер, особливо тому, що в США немає доступних, простих і регульованих варіантів», – заявив головний виконавчий директор і співзасновник 21Shares Хані Рашван.

Він додав, що біткоїн-ETF стануть популярними серед американців, але цей доступ «має бути безпечним відповідно до регулюючих норм. «Наразі відсутність спотового біткоїн-ETF в Америці позбавляє інвесторів значного захисту. Багато трейдерів замість того, щоб чекати на доступ до місцевих ринків, шукають інші варіанти за кордоном», – наголосив Рашван.

Заявка надійшла на тлі посилення правил роботи Біткоїн-індустрії з боку регулюючих органів США. Вперше компанія 21Shares подала заявку в 2021 році, вдруге – у травні минулого року. Обидві заявки Комісія з цінних паперів та бірж США відхилила.

Що таке біткоїн-ETF

Біткоїн-ETF – це біржовий фонд, який використовує біткоїни як базовий актив. Він купує коїни та пропонує інвесторам лише акції на їхній основі. Таким чином, клієнти отримують доступ до торгівлі біткоїнами, але безпосередньо ними не володіють.

Біткоїн-ETF відстежує вартість BTC і торгується на біржі як звичайні акції. Головною перевагою такого інструменту є спрощення процесу інвестування та доступ до ширшого кола інвесторів, враховуючи інституційних і приватних, які не хочуть заглиблюватись у технічні аспекти Біткоїна.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Перші біткоїн-ETF в Азії

Перші в Азії торги ETF стартували 14 грудня 2022 року на фондовій біржі Гонконгу. Завдяки новому інструменту вдалося одразу залучити $53 млн інвестицій.

Його стартова вартість становила $1, а подальше ціноутворення залежало від динаміки попиту та пропозиції на ринку. Такі тенденції свідчать про зростання інтересу до біткоїна серед трейдерів.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023