Lightning Network виявилася у тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

Lightning Network виявилася у тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

За надсилання 1 BTC користувач заплатить менш як $1.

Середня ставка комісії через Lightning Network становить 0,0029% від відправленої суми, що у тисячу разів дешевше, ніж у платіжних систем Mastercard або Visa. Про це заявив провідний аналітик Glassnode Джеймс Чек, повідомляє Cointelegraph.

Він уточнив, що середня ставка комісії, або стягувана плата за 1 BTC, відправлений через мережу Lightning, сьогодні становить 3000 сатоші.

«Це еквівалентно $0,84 за відправку на суму $28 800, що становить комісію в розмірі 0,0029%», – пояснив експерт.

Комісії в мережах Visa та Mastercard

Своєю чергою, Біткоїн-аналітик Ділан ЛеКлер також зауважив, що ставка в LN набагато менша, ніж у великих емітентів кредитних карток.

Як відомо, застарілі платіжні мережі, такі як Visa та Mastercard, стягують комісію у розмірі близько 2–3% за транзакцію, що робить їх дорогим та незручним варіантом для бізнесу.

Варто наголосити, що користувачі зазвичай пересилають у Lightning Network менш як 1 BTC. Так, медіанний розмір каналу становить 0,02 BTC, а середнє значення – 0,08 BTC, тому загалом ця мережа добре підходить для платежів менше ніж $1000.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зростання пропускної спроможності Lightning Network

Нещодавно пропускна здатність Lightning Network досягла 5406 BTC, а кількість активних Lightning-нод становила 16 430. При цьому пропускна здатність Lightning Network зростає не тільки в біткоїн-, а й у фіатному вимірі. Тому користувачі високо оцінили можливість здійснювати миттєві транзакції з мінімальними комісіями.

Сьогодні дедалі більше проєктів та компаній користуються перевагами Lightning Network. Наприклад, платформа біткоїн-платежів Strike використовує протокол другого рівня Біткоїна для фіатних переказів до В'єтнаму, а геймерська платформа ZEBEDEE використовує Lightning Network для транскордонних переказів між гравцями.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024