Lightning Network виявилася у тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

Lightning Network виявилася у тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

За надсилання 1 BTC користувач заплатить менш як $1.

Середня ставка комісії через Lightning Network становить 0,0029% від відправленої суми, що у тисячу разів дешевше, ніж у платіжних систем Mastercard або Visa. Про це заявив провідний аналітик Glassnode Джеймс Чек, повідомляє Cointelegraph.

Він уточнив, що середня ставка комісії, або стягувана плата за 1 BTC, відправлений через мережу Lightning, сьогодні становить 3000 сатоші.

«Це еквівалентно $0,84 за відправку на суму $28 800, що становить комісію в розмірі 0,0029%», – пояснив експерт.

Комісії в мережах Visa та Mastercard

Своєю чергою, Біткоїн-аналітик Ділан ЛеКлер також зауважив, що ставка в LN набагато менша, ніж у великих емітентів кредитних карток.

Як відомо, застарілі платіжні мережі, такі як Visa та Mastercard, стягують комісію у розмірі близько 2–3% за транзакцію, що робить їх дорогим та незручним варіантом для бізнесу.

Варто наголосити, що користувачі зазвичай пересилають у Lightning Network менш як 1 BTC. Так, медіанний розмір каналу становить 0,02 BTC, а середнє значення – 0,08 BTC, тому загалом ця мережа добре підходить для платежів менше ніж $1000.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зростання пропускної спроможності Lightning Network

Нещодавно пропускна здатність Lightning Network досягла 5406 BTC, а кількість активних Lightning-нод становила 16 430. При цьому пропускна здатність Lightning Network зростає не тільки в біткоїн-, а й у фіатному вимірі. Тому користувачі високо оцінили можливість здійснювати миттєві транзакції з мінімальними комісіями.

Сьогодні дедалі більше проєктів та компаній користуються перевагами Lightning Network. Наприклад, платформа біткоїн-платежів Strike використовує протокол другого рівня Біткоїна для фіатних переказів до В'єтнаму, а геймерська платформа ZEBEDEE використовує Lightning Network для транскордонних переказів між гравцями.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023