Lightning Network виявилася у тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

Lightning Network виявилася у тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

За надсилання 1 BTC користувач заплатить менш як $1.

Середня ставка комісії через Lightning Network становить 0,0029% від відправленої суми, що у тисячу разів дешевше, ніж у платіжних систем Mastercard або Visa. Про це заявив провідний аналітик Glassnode Джеймс Чек, повідомляє Cointelegraph.

Він уточнив, що середня ставка комісії, або стягувана плата за 1 BTC, відправлений через мережу Lightning, сьогодні становить 3000 сатоші.

«Це еквівалентно $0,84 за відправку на суму $28 800, що становить комісію в розмірі 0,0029%», – пояснив експерт.

Комісії в мережах Visa та Mastercard

Своєю чергою, Біткоїн-аналітик Ділан ЛеКлер також зауважив, що ставка в LN набагато менша, ніж у великих емітентів кредитних карток.

Як відомо, застарілі платіжні мережі, такі як Visa та Mastercard, стягують комісію у розмірі близько 2–3% за транзакцію, що робить їх дорогим та незручним варіантом для бізнесу.

Варто наголосити, що користувачі зазвичай пересилають у Lightning Network менш як 1 BTC. Так, медіанний розмір каналу становить 0,02 BTC, а середнє значення – 0,08 BTC, тому загалом ця мережа добре підходить для платежів менше ніж $1000.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зростання пропускної спроможності Lightning Network

Нещодавно пропускна здатність Lightning Network досягла 5406 BTC, а кількість активних Lightning-нод становила 16 430. При цьому пропускна здатність Lightning Network зростає не тільки в біткоїн-, а й у фіатному вимірі. Тому користувачі високо оцінили можливість здійснювати миттєві транзакції з мінімальними комісіями.

Сьогодні дедалі більше проєктів та компаній користуються перевагами Lightning Network. Наприклад, платформа біткоїн-платежів Strike використовує протокол другого рівня Біткоїна для фіатних переказів до В'єтнаму, а геймерська платформа ZEBEDEE використовує Lightning Network для транскордонних переказів між гравцями.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023