Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5400 BTC

Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5400 BTC

Мережа миттєвих переказів стає все більш потужною та розгалуженою.

Пропускна спроможність Lightning Network досягла 5406 BTC, а кількість активних Lightning-нод складає 16 430. Про це свідчать дані агрегатору 1ML.

Популярність протоколу другого рівня Біткоїна продовжує стало зростати у 2023 році. Пропускна спроможність Lightning Network зростає як у біткоїн-, так і фіатному вимірі. Користувачі позитивно оцінюють можливість здійснювати майже миттєві транзакції з практично нульовими комісіями.

Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5400 BTC
Пропускна здатність Lightning Network. Джерело: LookIntoBitcoin

Кількість активних нод наразі досягла 16 430, на одну ноду в середньому припадає 0,329 BTC. Пропускна здатність середнього Lightning-каналу складає 0,072 BTC, а його вік – 413 днів. Одній ноді відповідає у середньому 9,1 каналів.

Географічний розподіл нод

Як і у випадку з Біткоїн-нодами, розподіл Lightning-нод між країнами досить нерівномірний. Беззаперечним лідером залишаються США, на які припадає близько 40% нод. Також провідні позиції посідають Німеччина (19,6%), Канада (6,5%) та Франція (6,5%).

Загалом у Топ-10 знаходяться країни з різних континентів: Європи, Азії та Америки, що підтверджує зростання популярності Lightning Network по всьому світу, хоча й темпи розвитку значно відрізняються за регіонами.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Lightning-інновації

Ціла низка проєктів та компаній активно використовують Lightning Network на теперішньому етапі. Так, платформа біткоїн-платежів Strike використовує протокол другого рівня Біткоїна для фіатних переказів у В’єтнам. А геймерська платформа ZEBEDEE використовує Lightning Network для транскордонних переказів між гравцями.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023