Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5400 BTC

Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5400 BTC

Мережа миттєвих переказів стає все більш потужною та розгалуженою.

Пропускна спроможність Lightning Network досягла 5406 BTC, а кількість активних Lightning-нод складає 16 430. Про це свідчать дані агрегатору 1ML.

Популярність протоколу другого рівня Біткоїна продовжує стало зростати у 2023 році. Пропускна спроможність Lightning Network зростає як у біткоїн-, так і фіатному вимірі. Користувачі позитивно оцінюють можливість здійснювати майже миттєві транзакції з практично нульовими комісіями.

Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5400 BTC
Пропускна здатність Lightning Network. Джерело: LookIntoBitcoin

Кількість активних нод наразі досягла 16 430, на одну ноду в середньому припадає 0,329 BTC. Пропускна здатність середнього Lightning-каналу складає 0,072 BTC, а його вік – 413 днів. Одній ноді відповідає у середньому 9,1 каналів.

Географічний розподіл нод

Як і у випадку з Біткоїн-нодами, розподіл Lightning-нод між країнами досить нерівномірний. Беззаперечним лідером залишаються США, на які припадає близько 40% нод. Також провідні позиції посідають Німеччина (19,6%), Канада (6,5%) та Франція (6,5%).

Загалом у Топ-10 знаходяться країни з різних континентів: Європи, Азії та Америки, що підтверджує зростання популярності Lightning Network по всьому світу, хоча й темпи розвитку значно відрізняються за регіонами.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Lightning-інновації

Ціла низка проєктів та компаній активно використовують Lightning Network на теперішньому етапі. Так, платформа біткоїн-платежів Strike використовує протокол другого рівня Біткоїна для фіатних переказів у В’єтнам. А геймерська платформа ZEBEDEE використовує Lightning Network для транскордонних переказів між гравцями.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024