Для Біткоїн-NFT з’явився новий маркетплейс

Для Біткоїн-NFT з’явився новий маркетплейс

Платформа Magic Eden додала підтримку протоколу Ordinals, який першим запропонував можливість розміщення невзаємозамінних токенів у блокчейні Біткоїна.

NFT-Маркетплейс Magic Eden вирішив додати підтримку Біткоїн-протоколу Ordinals, а також інтегрувати біткоїн-гаманці Hiro and Xverse. Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

Для Біткоїн-NFT з’явився новий маркетплейс
Ordinals на платформі Magic Eden

Тепер користувачі платформи можуть розміщати, продавати та купувати Біткоїн-NFT.

Magic Eden також заручилася підтримкою таких колекцій, як Taproot Wizards, Inscribed Pepes та Bitcoin Bandits.

Що таке Біткоїн-NFT

Протокол Ordinals, що дозволяє випускати NFT у мережі Біткоїна, запустили у січні 2023 року. Ordinals дає можливість користувачам додавати різні дані, наприклад, зображення, PDF-файли, аудіо та відео, в окремі сатоші.

Реалізувати цю ідею вдалося завдяки трьом інноваціям у блокчейні Біткоїна:

  • OP_return: це функія, що створює в мережі виходи, які неможливо витратити. За допомогою неї на блокчейн можна записати сторонню інформацію – Inscriptions («написи» чи «відбитки»).
  • Taproot: оновлення, яке зняло обмеження на розмір повідомлення в OP_return, що дозволило записувати великі пакети даних.
  • Ordinals: протокол, який здатний присвоювати кожному сатоші порядковий номер, що дає змогу їх відстежувати.

Перші маркетплейси з підтримкою Ordinals, включно з ORDX та Generative, були запущені у лютому цього року. Magic Eden став першим маркетплейсом з підтримкою Біткоїн-NFT, який повністю пройшов аудит.

Magic Eden стверджує, що головним аргументом на користь впровадження Біткоїн-NFT були переваги блокчейну, включно з децентралізацією його нод і неможливістю змінити дані.

«Усі медіа, завантажені в блокчейн Біткоїна, не можуть бути змінені або видалені», – говорить Джек Лу, CEO і засновник Magic Eden. «Ця простота подобається багатьом креаторам, які хочуть створити NFT, записані в мережі.»

Керівництво Magic Eden зазначає, що інтеграція з біткоїн-гаманцями й нещодавній аудит дають змогу стверджувати, що процес торгівлі на платформі буде максимально простим та доступним.

Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi
Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютер...
Ігор Королишин 19 січня 2023

Вплив Ordinals на розвиток блокчейну Біткоїна

Розвиток Біткоїн-NFT призвів до підвищення попиту на простір у блоку Біткоїна.

Якщо наприкінці 2022 року (до активації протоколу Ordinals) середній обсяг блоку коливався у межах 1,2 МБ, то наразі він перевищує 2 МБ. Приблизно дворазове зростання пов’язане з тим, що записи мають досить велику вагу й займають значну частку блоку.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023