Для Біткоїн-NFT з’явився новий маркетплейс

Для Біткоїн-NFT з’явився новий маркетплейс

Платформа Magic Eden додала підтримку протоколу Ordinals, який першим запропонував можливість розміщення невзаємозамінних токенів у блокчейні Біткоїна.

NFT-Маркетплейс Magic Eden вирішив додати підтримку Біткоїн-протоколу Ordinals, а також інтегрувати біткоїн-гаманці Hiro and Xverse. Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

Для Біткоїн-NFT з’явився новий маркетплейс
Ordinals на платформі Magic Eden

Тепер користувачі платформи можуть розміщати, продавати та купувати Біткоїн-NFT.

Magic Eden також заручилася підтримкою таких колекцій, як Taproot Wizards, Inscribed Pepes та Bitcoin Bandits.

Що таке Біткоїн-NFT

Протокол Ordinals, що дозволяє випускати NFT у мережі Біткоїна, запустили у січні 2023 року. Ordinals дає можливість користувачам додавати різні дані, наприклад, зображення, PDF-файли, аудіо та відео, в окремі сатоші.

Реалізувати цю ідею вдалося завдяки трьом інноваціям у блокчейні Біткоїна:

  • OP_return: це функія, що створює в мережі виходи, які неможливо витратити. За допомогою неї на блокчейн можна записати сторонню інформацію – Inscriptions («написи» чи «відбитки»).
  • Taproot: оновлення, яке зняло обмеження на розмір повідомлення в OP_return, що дозволило записувати великі пакети даних.
  • Ordinals: протокол, який здатний присвоювати кожному сатоші порядковий номер, що дає змогу їх відстежувати.

Перші маркетплейси з підтримкою Ordinals, включно з ORDX та Generative, були запущені у лютому цього року. Magic Eden став першим маркетплейсом з підтримкою Біткоїн-NFT, який повністю пройшов аудит.

Magic Eden стверджує, що головним аргументом на користь впровадження Біткоїн-NFT були переваги блокчейну, включно з децентралізацією його нод і неможливістю змінити дані.

«Усі медіа, завантажені в блокчейн Біткоїна, не можуть бути змінені або видалені», – говорить Джек Лу, CEO і засновник Magic Eden. «Ця простота подобається багатьом креаторам, які хочуть створити NFT, записані в мережі.»

Керівництво Magic Eden зазначає, що інтеграція з біткоїн-гаманцями й нещодавній аудит дають змогу стверджувати, що процес торгівлі на платформі буде максимально простим та доступним.

Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi
Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютер...
Ігор Королишин 19 січня 2023

Вплив Ordinals на розвиток блокчейну Біткоїна

Розвиток Біткоїн-NFT призвів до підвищення попиту на простір у блоку Біткоїна.

Якщо наприкінці 2022 року (до активації протоколу Ordinals) середній обсяг блоку коливався у межах 1,2 МБ, то наразі він перевищує 2 МБ. Приблизно дворазове зростання пов’язане з тим, що записи мають досить велику вагу й займають значну частку блоку.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023