За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

Темпи встановлення таких пристроїв помітно знизилися через ведмежий ринок.

У другій половині 2022 року у світі встановили 94 біткоїн-банкомати. Для порівняння, у першій половині року ця цифра була на рівні 4169 пристроїв, свідчать дані Coin ATM Radar.

На сьогодні у світі працює 38 641 такий пристрій.

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

США (33 947 пристроїв) та Канада (2653) залишаються лідерами за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів. Наприкінці п'ятірки лідерів – Іспанія (275), Австралія (224) та Польща (223).

Сальвадор (212), який нещодавно посідав третю позицію, спустився на шосте місце.

Україна (41) у цьому рейтингу знаходиться на 21 місці. Найбільше біткоїн-банкоматів тут встановлено в Одесі, Києві та Харкові.

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

Що таке біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати – це термінали, за допомогою яких можна придбати або продати BTC. Вони здатні приймати як готівку, так і банківські картки.

Ціна покупки BTC залежить від поточного курсу, який банкомат отримує через інтернет у режимі реального часу. Слід пам'ятати, що банкомат стягує додаткову комісію за послугу та враховує її вартість.

Найчастіше біткоїн-банкомати встановлюють у магазинах, ресторанах, торгових центрах, поштових відділеннях та аеропортах.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Різке зростання числа біткоїн-банкоматів

У жовтні 2022 року кількість біткоїн-банкоматів у світі зросла на 420 одиниць. Таким чином, їхня загальна кількість збільшилася до 38 823 пристроїв.

Такий прогрес було досягнуто за дев'ять років – з моменту відкриття першого біткоїн-банкомата у Ванкувері (Канада). Тоді експеримент виявився успішним, адже термінал протягом першого тижня роботи здійснив 348 транзакцій на суму понад $100 000. Це спонукало підприємців до подальшого розвитку відповідної інфраструктури.

Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Фінустанова має намір розвивати біткоїн-послуги, попри посилення регулювання в країні. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Усі роботи з розгортання та налаштування обладнання завершаться у 2025 році. Продуктивність обладнання компанії має перевищити 38 EH/s. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF Інвестори виявляють інтерес до нового біржового продукту від керуючого активами. Дмитро Харьков 05 грудня 2023