За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

Темпи встановлення таких пристроїв помітно знизилися через ведмежий ринок.

У другій половині 2022 року у світі встановили 94 біткоїн-банкомати. Для порівняння, у першій половині року ця цифра була на рівні 4169 пристроїв, свідчать дані Coin ATM Radar.

На сьогодні у світі працює 38 641 такий пристрій.

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

США (33 947 пристроїв) та Канада (2653) залишаються лідерами за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів. Наприкінці п'ятірки лідерів – Іспанія (275), Австралія (224) та Польща (223).

Сальвадор (212), який нещодавно посідав третю позицію, спустився на шосте місце.

Україна (41) у цьому рейтингу знаходиться на 21 місці. Найбільше біткоїн-банкоматів тут встановлено в Одесі, Києві та Харкові.

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

Що таке біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати – це термінали, за допомогою яких можна придбати або продати BTC. Вони здатні приймати як готівку, так і банківські картки.

Ціна покупки BTC залежить від поточного курсу, який банкомат отримує через інтернет у режимі реального часу. Слід пам'ятати, що банкомат стягує додаткову комісію за послугу та враховує її вартість.

Найчастіше біткоїн-банкомати встановлюють у магазинах, ресторанах, торгових центрах, поштових відділеннях та аеропортах.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Різке зростання числа біткоїн-банкоматів

У жовтні 2022 року кількість біткоїн-банкоматів у світі зросла на 420 одиниць. Таким чином, їхня загальна кількість збільшилася до 38 823 пристроїв.

Такий прогрес було досягнуто за дев'ять років – з моменту відкриття першого біткоїн-банкомата у Ванкувері (Канада). Тоді експеримент виявився успішним, адже термінал протягом першого тижня роботи здійснив 348 транзакцій на суму понад $100 000. Це спонукало підприємців до подальшого розвитку відповідної інфраструктури.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023