З Binance вивели рекордний обсяг BTC

З Binance вивели рекордний обсяг BTC

Власники біткоїнів не довіряють біржам та надають перевагу холодному зберіганню монет.

За останню добу власники BTC вивели понад 39 600 монет з біржі Binance, що є історичним максимумом. Про це повідомляє аналітичний сервіс Glassnode.

Рекордний вивід біткоїнів з найбільшої централізованої біржі – реакція на новину про арешт засновника біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда.

Відтік BTC з Binance. Джерело: Glassnode.
Відтік BTC з Binance. Джерело: Glassnode.

Користувачі біржі також критично поставилися до результатів аудиторської перевірки, що були представлені компанією Mazars. Вони стверджували про повне забезпечення резервами всіх біткоїнів на Binance (покриття у 101%). Проте практичне застосування Proof-of-Reserves викликає багато питань.

Наслідки для Binance

Короткострокові наслідки для Binance полягатимуть у зменшенні активів та капіталізації біржі. Ключова роль BTC безпосередньо відобразиться й на балансі інших цифрових активів на платформі. Тому відтік монет, ймовірно, продовжиться у наступні дні.

Довгострокові наслідки залежатимуть від того, чи зможе Binance виконати всі запити користувачів платформи. У цьому разі її конкурентні позиції можуть хоча б частково відновитися. Якщо ж обсяг резервів виявиться недостатнім, то виникне загроза банкрутства як у випадку з FTX.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Криза FTX

Одна з найбільших бірж з торгівлі цифровими активами FTX оголосила про банкрутство у другій половині листопада. Вона не мала достатніх резервів для виконання всіх запитів своїх клієнтів. У результаті виник дефіцит коштів у розмірі $9 млрд, який не вдалося покрити із внутрішніх або зовнішніх джерел. А засновник та колишній CEO FTX Сем Бенкман-Фрід був заарештований.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024