Хакерам, яких підозрюють у зламі Mt.Gox, висунули обвинувачення

Хакерам, яких підозрюють у зламі Mt.Gox, висунули обвинувачення

Розслідування однієї з найбільш резонансних справ виходить на фінішну пряму.

Міністерство юстиції США 9 червня оприлюднило звинувачення, пов'язані зі зламом у 2011 році біржі Mt.Gox і діяльністю незаконної біржі з торгівлі цифрових активів BTC-e. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Згідно з судовими документами, 43-річного Олексія Білюченка та 29-річного Олександра Вернера, обох громадян РФ, обвинувачують у змові з метою відмивання близько 647 000 BTC, отриманих унаслідок злому Mt.Gox. Білюченка також звинувачують у змові з Олександром Винником з метою управління BTC-e з 2011 по 2017 рік.

Згідно з судовими документами, розсекреченими в Південному окрузі Нью-Йорка (SDNY), приблизно у вересні 2011 року Білюченко, Вернер та їхні спільники отримали несанкціонований доступ до сервера, на якому зберігалися біткоїн-гаманці біржі Mt.Gox. Після цього, за версією слідства, вони заволоділи активами клієнтів.

На той час Mt.Gox була найбільшою біржею, яка обслуговувала тисячі користувачів по всьому світу. Mt.Gox зберігала гаманці з біткоїнами своїх клієнтів, а також відповідні приватні ключі, які використовувалися для авторизації переказів біткоїнів з цих гаманців, на комп'ютерному сервері в Японії.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Виплати компенсацій клієнтам

У квітні цього року розпочався процес виплати компенсацій клієнтам збанкрутілої біржі Mt.Gox. Він має завершитися до 31 жовтня цього року. Попечителі біржі повинні остаточно узгодити всі питання з іншими учасниками ринку до того часу.

Біржа Mt.Gox зазнала краху у 2014 році після хакерської атаки, внаслідок чого було викрадено близько 850 000 BTC. Частину з них вдалося повернути, але біржа була змушена розпочати процедуру банкрутства того ж року.

Mt.Gox Investment Fund

Найбільшим кредитором біржі є Mt.Gox Investment Fund. Його представники вже повідомили, що не планують продавати біткоїни, які вони мають отримати восени цього року. Загальний обсяг нерозподілених біткоїнів становить 141 686 BTC.

Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Головний цифровий актив перебуває у боковому тренді поблизу важливого рівня опору. Дмитро Харьков 24 травня 2024
Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Лідером з надходжень знову став фонд IBIT від BlackRock, за ним слідує FBTC від Fidelity. Володимир Гришенко 24 травня 2024
На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна Висоту у 8849 метрів за 50 днів підкорив біткоїнер Дадван Юсуф. Володимир Гришенко 24 травня 2024