Хакерам, яких підозрюють у зламі Mt.Gox, висунули обвинувачення

Хакерам, яких підозрюють у зламі Mt.Gox, висунули обвинувачення

Розслідування однієї з найбільш резонансних справ виходить на фінішну пряму.

Міністерство юстиції США 9 червня оприлюднило звинувачення, пов'язані зі зламом у 2011 році біржі Mt.Gox і діяльністю незаконної біржі з торгівлі цифрових активів BTC-e. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Згідно з судовими документами, 43-річного Олексія Білюченка та 29-річного Олександра Вернера, обох громадян РФ, обвинувачують у змові з метою відмивання близько 647 000 BTC, отриманих унаслідок злому Mt.Gox. Білюченка також звинувачують у змові з Олександром Винником з метою управління BTC-e з 2011 по 2017 рік.

Згідно з судовими документами, розсекреченими в Південному окрузі Нью-Йорка (SDNY), приблизно у вересні 2011 року Білюченко, Вернер та їхні спільники отримали несанкціонований доступ до сервера, на якому зберігалися біткоїн-гаманці біржі Mt.Gox. Після цього, за версією слідства, вони заволоділи активами клієнтів.

На той час Mt.Gox була найбільшою біржею, яка обслуговувала тисячі користувачів по всьому світу. Mt.Gox зберігала гаманці з біткоїнами своїх клієнтів, а також відповідні приватні ключі, які використовувалися для авторизації переказів біткоїнів з цих гаманців, на комп'ютерному сервері в Японії.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Виплати компенсацій клієнтам

У квітні цього року розпочався процес виплати компенсацій клієнтам збанкрутілої біржі Mt.Gox. Він має завершитися до 31 жовтня цього року. Попечителі біржі повинні остаточно узгодити всі питання з іншими учасниками ринку до того часу.

Біржа Mt.Gox зазнала краху у 2014 році після хакерської атаки, внаслідок чого було викрадено близько 850 000 BTC. Частину з них вдалося повернути, але біржа була змушена розпочати процедуру банкрутства того ж року.

Mt.Gox Investment Fund

Найбільшим кредитором біржі є Mt.Gox Investment Fund. Його представники вже повідомили, що не планують продавати біткоїни, які вони мають отримати восени цього року. Загальний обсяг нерозподілених біткоїнів становить 141 686 BTC.

В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Барселону заполонили Біткоїн-графіті Барселону заполонили Біткоїн-графіті Біткоїн набуває популярності в Європі у незвичний спосіб. Дмитро Харьков 25 вересня 2023
Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів Біржа є найбільшою компанією-холдером BTC, проте більшість цих монет належить клієнтам. Володимир Гришенко 25 вересня 2023