Курс BTC зростає на тлі зниження інфляції у США

Курс BTC зростає на тлі зниження інфляції у США

Після тривалої бокової корекції головний цифровий актив повернувся до сталого зростання.

За останню добу курс біткоїна зріс на 6,6% та наразі становить близько $66 000.

Ралі було викликано квітневим індексом споживчих цін (ІСЦ) у США, який дещо знизився порівняно з березнем (0,3% та 0,4% відповідно), а також слабшими даними про роздрібні продажі. Аналітики Swissblock припустили, що біткоїн може незабаром досягти позначки $84 000, оскільки помірні показники інфляції заспокоїли інвесторів.

Курс BTC зростає на тлі зниження інфляції у США
Динаміка курсу BTC/USD за добу. Джерело: CoinGecko.

Зокрема звіти зменшили занепокоєння щодо прискорення інфляції та потенційного перегріву економіки, що могло б змусити Федеральну резервну систему переглянути свій поточний підхід до монетарної політики. Аналітики Bitfinex відзначають, що зниження індексу споживчих цін підвищує прийняття ризиків інвесторами.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Інфляція та курс BTC

Зв'язок між інфляцією та курсом біткоїна складніший, ніж здається на перший погляд. З одного боку, біткоїн виступає захисним активом та засобом збереження вартості. Тож попит на BTC особливо високий у країнах і регіонах, де люди потерпають від гіперінфляції.

З іншого боку, темпи інфляції впливають на монетарну політику центробанків. Тому помірна інфляція стимулює їх до зниження ставок. Такі заходи сприяють зростанню грошової маси та ліквідності, що призводить до перетоку капіталу у BTC.

Динаміка минулого тижня

Минулого тижня курс біткоїна повернувся до помірного відновлення. Зокрема головний цифровий актив здорожчав на 6,8%. Чинниками зростання стали перший приплив коштів до фонду Grayscale від моменту запуску спотових біткоїн-ETF у січні, а також накопичення монет японською компанією Metaplanet.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024