Курс біткоїна сягнув $50 000

Курс біткоїна сягнув $50 000

Більшість експертів та інвесторів погоджуються, що на ринку починається новий бичачий цикл.

Вперше з 2021 року курс біткоїна перевищив $50 000, продемонструвавши зростання у 3,8% за останню добу.

Головний цифровий актив у черговий раз підтвердив свій статус засобу збереження вартості та резервного активу. Щобільше, останніми тижнями зріс попит на акції біржових фондів на його основі. Наразі він багаторазово перевищує видобуток монет майнерами.

Курс біткоїна сягнув $50 000
Динаміка курсу BTC/USD за добу. Джерело: CoinGecko.

Аналітики позитивно дивляться у майбутнє біткоїна цього року, адже вже навесні відбудеться черговий халвінг, а Федеральна резервна система (ФРС), ймовірно, перейде до зниження процентних ставок. Як наслідок – капітал буде спрямовано на купівлю твердих активів (насамперед BTC).

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Аналогії з 2021 роком

Востаннє біткоїн торгувався на поточних рівнях ще у грудні 2021 року. Нагадаємо, що історичний максимум його ціни у $69 000 було зафіксовано у листопаді того ж року. Проте тоді ринок перебував у стані буму, а деякі проєкти на зразок Terra та FTX реалізовували сумнівні стратегії із нецільовим використанням BTC.

Наразі ситуація зовсім інша. Ринок закінчує період консолідації, найбільш резонансні порушення розслідувано, багато компаній пройшли процедуру банкрутства та реструктуризації. Приплив капіталу від інституційних інвесторів має забезпечити перехід до стрімкого зростання у найближчі місяці.

Динаміка курсу цього року

Біткоїн розпочав 2024 рік із курсом близько $42 500. Після певного зростання сталася корекція на тлі «продажу на новинах» після схвалення біткоїн-ETF. Але у лютому біткоїн повернувся до стрімкого зростання із темпами близько 10% на тиждень, що й дозволило активу досягти важливого цінового рівня у $50 000 за монету.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024