Курс біткоїна за тиждень: помірний ETF-імпульс

Курс біткоїна за тиждень: помірний ETF-імпульс

Головний цифровий актив демонструє позитивну динаміку та високу волатильність після схвалення 11 заявок на спотові ETF.

Курс біткоїна за тиждень (5-12 січня) зріс на 4,6% та наразі складає $45 800. BTC зміцнює позиції на тлі запуску перших спотових фондів у США.

Біткоїн стрімко зростав у дні, що передували рішенню Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) й переважно стабілізувався потім. Проте у моменті курс BTC перевищив $49 000, що відбулося вперше з грудня 2021 року.

Курс біткоїна за тиждень: помірний ETF-імпульс
Курс BTC/USD за сім днів. Джерело: CoinGecko.

Інвестиційні компанії вже розпочали торгівлю новими продуктами на основі біткоїна на біржі. Як і очікувалося, найбільшим попитом користується IBIT (ETF від компанії BlackRock), на який припадає 25% торговельного обсягу аналогічних продуктів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Технічний аналіз

Біткоїн вийшов із діапазону в $40 000-45 000, але подальше зростання уповільнюється. Учасниками ринку вже повністю врахований вплив запуску ETF, а біржові гравці потребують часу для перерозподілу капіталу на користь цифрового активу.

Дані ф’ючерсних контрактів свідчать про те, що з імовірністю у 95% Федеральна резервна система не знижуватиме процентні ставки цього місяця. Тож доступ до ліквідності у інституційних інвесторів, ймовірно, все ще буде обмежений.

Динаміка попередніх тижнів

Минулого тижня курс біткоїна зріс на 3,5%, але на ринку спостерігалася висока волатильність. Зокрема компанія Matrixport стверджувала, що регулятор відхилить чи перенесе розгляд заявок на більш пізній термін.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024