Курс BTC перевищив $45 000 в очікуванні на схвалення біткоїн-ETF

Курс BTC перевищив $45 000 в очікуванні на схвалення біткоїн-ETF

До ймовірного позитивного рішення від регуляторів залишилося менше ніж 10 днів.

Курс біткоїна 2 січня перевищив $45 000. Біткоїн зростає на тлі наближення чергового дедлайну розгляду заявок на спотові біткоїн-ETF.

Більшість експертів переконана, що Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) ухвалить позитивне рішення щодо декількох заявок не пізніше 10 січня. Наразі регулятор розглядає одночасно 14 заявок від провідних інвестиційних компаній.

Курс BTC перевищив $45 000 в очікуванні на схвалення біткоїн-ETF
Курс BTC/USD за останні 24 години. Джерело: CoinGecko.

Поточний ціновий рівень в останнє спостерігався навесні 2022 року. Запуск повноцінного ринку спотових біткоїн-ETF та наближення халвінгу виступають важливими чинниками бичачого ринку, що очікується у 2024-2025 роках.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Фаворити на затвердження заявок

Спотові ETF привертають значну увагу учасників ринку через те, що вони краще відображають ринкову динаміку ціни біткоїна. Натомість ф’ючерсні біткоїн-ETF, що вже представлені на ринку США, значно менш ефективні у цьому плані.

Наразі фаворитами на схвалення спотових заявок серед інвестиційних компаній є BlackRock, Ark Invest, Fidelity, Valkyrie, Bitwise тощо. Найбільш імовірним сценарієм є кілька раундів схвалення таких заявок: у січні та в подальші місяці. Загалом SEC прагне створити конкурентний ринок спотових біткоїн-ETF.

Динаміка попереднього року

Протягом 2023 року біткоїн продемонстрував стале зростання без значних періодів корекцій. Курс BTC зріс на 156% за рік, що свідчить про його значне відновлення від мінімумів ведмежого ринку. Лише в останній тиждень року деякі інвестори почали фіксувати прибуток, а майнери продали частину монет для покриття операційних витрат.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024