Курс біткоїна за тиждень: ралі биків

Курс біткоїна за тиждень: ралі биків

Інтерес з боку інституційних інвесторів та заяви на біткоїн-ETF були позитивно сприйняті учасниками ринку.

Курс біткоїна за тиждень (16-23 червня) злетів на 17,8% та наразі складає $30 000. Це сталося через те, що BlackRock та ще чотири компанії подали заяви на запуск біткоїн-ETF.

На початку тижня курс біткоїна зростав досить помірно. Але 21-22 червня відбувся значний стрибок ціни, що дозволив подолати важливий рівень у $30 000 на тлі низки заяв щодо запуску нових біржових фондів на основі біткоїна.

Курс біткоїна за тиждень: ралі биків
Курс BTC/USD за сім днів. Джерело: CoinGecko.

Ще одним позитивним фактором стало відкриття біржі з торгівлі цифровими активами EDX Markets, що відбулося цього тижня. Цю ініціативу підтримали відомі компанії з Волл-Стріт, у тому числі Citadel Securities, Fidelity Investments й Charles Schwab Corp.

Більшість аналітиків вважає, що на ринку спостерігається ажіотажний попит внаслідок FOMO (страху втрачених можливостей) серед інституціоналів, адже до халвінгу залишилося трохи більше, ніж 300 днів. Такі настрої зазвичай сприяють швидкому здорожчанню активу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Торгівля опціонами

Щоденний обсяг торгів біткоїн-опціонами досяг $3,3 млрд на день, що відповідає максимуму за останні три місяці. Переважна більшість з таких контрактів укладається на біржі Deribit. Колл-опціони (за правом на купівлю активу) користуються значно більшим попитом, ніж пут-опціони (з правом на продаж).

Ринок похідних інструментів демонструє, що трейдери очікують на зростання волатильності на ринку. Більшість з них розглядає сценарій ймовірного зростання ціни біткоїна, що відображається у кількості колл-опціонів, які вони купують.

Динаміка попередніх тижнів

Минулого тижня біткоїн знизився на 3,5% через заяви Голови ФРС Джерома Павелла щодо боротьби з інфляцією. Учасники ринку сприйняли їх як сигнал про подальше підвищення процентних ставок. Від початку року курс біткоїна зріс на 80%.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023