Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект

Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект

Після халвінгу винагорода за видобуток блоку Біткоїна знизилася удвічі, а операційні витрати майнерів відчутно зросли. Аби залишитись на плаву, майнінгові компанії вимушені шукати додаткові джерела доходу і все частіше звертають увагу на сегмент штучного інтелекту.

Фокус майнерів одночасно на біткоїнах та штучному інтелекті може стати провісником нової ери в цифровій економіці, що поєднує технологію головного цифрового активу з програмами штучного інтелекту для оптимізації прибутковості та інновацій.

Аналітична компанія CoinShares зазначає, що майнінгові компанії BitDigital, Hive та Hut 8 вже заробляють на технологіях штучного інтелекту, використовуючи обчислювальні можливості не тільки для видобутку BTC. А TeraWulf та Core Scientific планують ще активніше розвиватись у цьому напрямку.

TeraWulf

Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект
Джерело: соцмережа X.

Майнер TeraWulf володіє та управляє вертикально інтегрованими, екологічно чистими підприємствами з видобутку біткоїнів у США. Наразі компанія має два об'єкти з видобутку біткоїнів: власний об'єкт Lake Mariner у Нью-Йорку та Nautilus Cryptomine у Пенсильванії, який є спільним підприємством з Cumulus Coin.

Операційна потужність інфраструктури Lake Mariner становить 160 МВт плюс 50 МВт на Nautilus із загальним хешрейтом TeraWulf на рівні 8 EH/s.

У травні компанія повідомила про будівництво додаткового корпусу на об’єкті Lake Mariner, завдяки чому хешрейт компанії має зрости до 10 EH/s. Крім того, тут реалізується масштабний проєкт зі штучного інтелекту. Для цих цілей TeraWulf виділила початковий блок з потужністю 2 МВт.

Для підтримки проєкту Lake Mariner модернізував своє інтернет-з'єднання, щоб воно відповідало вимогам ШІ щодо пропускної здатності, розробив замкнутий цикл рідинного охолодження та джерело живлення зі 100% резервуванням.

Bit Digital

Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект
Джерело: соцмережа X.

Майнінгова компанія Bit Digital вирішила розвивати бізнес у сфері штучного інтелекту та таким чином диверсифікувати свої доходи ще до халвінгу у 2023 році. Вона створила новий підрозділ, який почав здавати в оренду обчислювальні потужності фірмам, які займаються штучним інтелектом і потребують високопродуктивного обладнання для своєї діяльності.

Внаслідок таких дій Bit Digital за 2023 рік отримала прибуток у розмірі $44,9 млн, що на 39% вище за показники роком раніше. Станом на травень її загальні активи сягнули $194,5 млн.

Hive

Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект
Джерело: соцмережа X.

Компанія HIVE Blockchain у 2023 році провела ребрендинг, відмовилась від слова «Blockchain» у своїй назві та стала Hive Digital Technologies. Майнінг, як і раніше, залишився одним з головних профілів фірми, проте крім нього вона також почала розвиватись у галузях ШІ та хмарних обчислень. Для цього Hive Digital використала наявні у неї з 2018 року графічні процесори (GPU) Nvidia. Вони підходять для підтримки різноманітних інструментів штучного інтелекту, що лежать в основі, наприклад, ChatGPT.

А нещодавно Hive Digital відзвітувала, що за рік її виторг зріс на 8% – до $114,5 млн. Сталося це завдяки вчасно впровадженим інноваціям.

Hut 8

Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект
Джерело: соцмережа X.

Минулого місяця майнінгова компанія Hut 8 залучила стратегічне фінансування в розмірі $150 млн від фонду Coatue, що належить мільярдерові Філіпу Лаффонту. Майнер очікує, що ці кошти дозволять йому «стати лідером на ринку інфраструктури штучного інтелекту».

Згідно з опублікованими даними, фінансування спрямоване на підтримку Hut 8 і подальшу інтеграцію фірми в інфраструктуру штучного інтелекту. На тлі цих новин акції Hut 8 зросли майже на 4% на торгах 1 липня.

Core Scientific

Топ-5 майнерів, які вірять у штучний інтелект
Джерело: соцмережа X.

Місяць тому біткоїн-майнер Core Scientific уклав низку 12-річних угод зі стартапом CoreWave, що спеціалізується на технологіях штучного інтелекту. За домовленостями майнінгова компанія надасть ШІ-фірмі інфраструктуру потужністю у 200 МВт для функціонування її продуктів. За розрахунками Core Scientific нове партнерство принесе їй $3,5 млрд.

Крім інфраструктури, майнінг-компанія з другої половини 2024 року проведе реконструкцію деяких своїх об’єктів. Процес передбачає впровадження графічних процесорів NVIDIA.

Зазначається, що всі зміни профінансує CoreWave. Йдеться про капітальні вкладення в інфраструктуру в розмірі $300 млн, які ШІ-компанії зарахують у рахунок платежів за хостинг.

Підбиваючи підсумки

Компанії, що займаються штучним інтелектом, останнім часом активно звертаються до біткоїн-майнерів через високий попит на потужні обчислювальні ресурси, необхідні для роботи моделей ШІ. Біткоїн-майнери володіють значними обчислювальними потужностями, які можна ефективно використовувати також і для обробки великих обсягів даних та виконання складних алгоритмічних завдань, характерних для штучного інтелекту.

Співпраця з біткоїн-майнерами дозволяє ШІ-компаніям знижувати витрати на створення та підтримку власної інфраструктури, водночас використовуючи чинні високоефективні системи. Своєю чергою майнери отримують додаткові кошти, які допомагають їм пристосуватись до нових реалій після халвінгу. Зрештою такий симбіоз сприяє оптимізації ресурсів, підвищенню ефективності та створенню нових можливостей для обох галузей.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024