Чому істеблішмент змінює своє ставлення до Біткоїна

Чому істеблішмент змінює своє ставлення до Біткоїна

Не секрет, що фінансова та політична еліта світу зацікавлена у збереженні статус-кво, а Біткоїн – це саме та фінансова технологія, що його стрімко змінює. Але чому верхівки стають дедалі лояльнішими до Біткоїна?

Зміни у настроях

Кілька нещодавніх трендів ілюструють, як традиційні фінансові установи та мейнстримні організації стали більш лояльними до Біткоїна. Багато великих банків, включаючи JPMorgan Chase, Goldman Sachs і Morgan Stanley, розширили свої послуги, включивши в них зберігання, торгівлю та інвестиційні можливості для своїх клієнтів. Тепер ці установи пропонують продукти, пов'язані з BTC, про що раніше не могло бути й мови.

Відомі корпорації збільшили свої авуари в біткоїнах в рамках стратегій управління резервами. Такі компанії, як Tesla, MicroStrategy і Block, продовжують купувати та накопичувати біткоїн, розглядаючи його як засіб захисту від інфляції та економічної невизначеності. Крім того, все більше компаній зі списку Fortune 500 почали виділяти частину своїх резервів на інвестиції у біткоїни (напряму чи через біржові продукти).

Схвалення та популярність біржових біткоїн-фондів (ETF) та взаємних фондів зростають, що полегшує роздрібним та інституційним інвесторам доступ до активу. У 2024 році з'явилися десятки нових фондів, які залучили значні інвестиції та продемонстрували визнання біткоїна традиційними інвесторами.

Уряди різних країн почали впроваджувати чіткіші регуляторні правила для операцій з BTC. Наприклад, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) надала більш чіткі рекомендації, зменшуючи невизначеність серед учасників ринку.

Провідні платіжні системи, такі як PayPal, Visa та Mastercard, розширили свою підтримку транзакцій у біткоїнах. Це охоплює можливість приймати платежі у BTC у мільйонів торговців по всьому світу та спрощення переказів біткоїнів в межах їхніх платформ. Провідні фінансові фірми та інвестиційні компанії виділяють значні ресурси на вивчення та просування біткоїна. Звіти таких інституцій, як Fidelity, BlackRock та ARK Invest, містять бичачий аналіз довгострокового потенціалу біткоїна, що впливає на їхніх клієнтів та ширший ринок.

Хедж-фонди та компанії з управління активами також все частіше включають біткоїн до своїх портфелів. Відомі менеджери фондів Пол Тюдор Джонс і Стенлі Дракенміллер публічно підтримали біткоїн, посилаючись на його потенціал як засобу збереження вартості й нового класу активів.

Насамкінець кандидати у президенти США, а також політики з інших країн почали зважати на інтереси біткоїнерів та обіцяють сприяти відповідним регуляторним та податковим реформам.

У чому причина?

Звичайно, з плином часу переваги біткоїна як засобу збереження вартості та захисту від інфляції стають дедалі очевидними. Розробка нових проєктів та інновацій на другому рівні блокчейну вкотре доводить надійність та стабільність його роботи (на відміну від інших альтернатив).

Проте ані економічні, ані технологічні чинники не є основними у радикальній зміні ставлення до Біткоїна з боку істеблішменту.

Теорія ігор допомагає пояснити, чому уряди стають більш лояльними до Біткоїна, конкуруючи між собою. Зокрема країни, які рано приймають сприятливе законодавство щодо Біткоїна, можуть залучити більше іноземних компаній, інвесторів та технологічних інновацій. Це створює конкурентну перевагу, заохочуючи інші країни наслідувати їхній приклад, щоб не втрачати позицій у глобальній економіці. До того ж й біткоїн-резерви урядів також зростають у своїй ринковій вартості, сприяючи перерозподілу економічної влади.

Також не слід забувати й про мережеві ефекти. Чим більше країн приймають політику, сприятливу для Біткоїна, тим більше зростає мережа користувачів біткоїна як серед громадян, так і серед компаній. Це підвищує цінність участі в екосистемі Біткоїна, спонукаючи інші країни приєднуватися до неї.

У глобалізованій економіці країни змагаються за фінансову та технологічну перевагу. Це видно як у протистоянні між США та Китаєм, так і конкуренції між іншими державами. Впроваджуючи біткоїн та сприяючи сприятливому середовищу, уряди можуть позиціювати себе як лідерів у новій цифровій економіці. Такі кроки позитивно сприймаються як виборцями всередині країни, так й іноземними інвесторами.

Уряди, які чинять опір прийняттю Біткоїна, ризикують опинитися в економічній ізоляції, оскільки світова фінансова система все більше інтегрується з BTC та біржовими продуктами на його основі. Щоб уникнути виключення з міжнародної торгівлі та інвестиційних можливостей, уряди стають більш відкритими до перегляду своєї політики.

Також слід зважати й на те, що Біткоїн не можна ефективно заборонити. Тобто можна видати якісь регуляторні обмеження та заборони, але люди можуть продовжувати користуватися блокчейном та здійснювати біткоїн-транзакції навіть в умовах авторитарних і репресивних режимів. А такі обмежувальні заходи зашкодять насамперед самому істеблішменту конкретної країни.

Підсумки

Світові еліти стрімко переглядають своє ставлення до Біткоїна. Зокрема регуляторне середовище у США та інших країнах світу стає більш визначеним із новими можливостями для звичайних й інституційних інвесторів. Біткоїн незмінно змінює статус-кво, а теорія ігор пояснює чому уряди, корпорації, фонди тощо не хочуть відставати у цьому процесі й втратити конкурентні переваги.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024