Як Біткоїн допоміг Джуліану Ассанжу перемогти уряд

Як Біткоїн допоміг Джуліану Ассанжу перемогти уряд

За свою журналістську діяльність засновник порталу Wikileaks Джуліан Ассанж зазнав переслідувань з боку влади США, та підтримка з боку Біткоїн-спільноти допомогла йому вистояти у цьому протистоянні. 

Переслідування з боку уряду США та пожертви у біткоїнах

У 2010 році портал WikiLeaks опублікував добірку документів під назвою «Журнали воєнних дій в Афганістані та Іраку», викривши злочини під час американської воєнної кампанії. Публікації таких відео, як авіаудари по мирних мешканцях та дипломатичні телеграми, викликали міжнародні скандали та поставили під сумнів етичність та легітимність деяких дій уряду США.

Як Біткоїн допоміг Джуліану Ассанжу перемогти уряд
Джерело: соцмережа X.

За це Вашингтон висунув засновникові порталу Джуліану Ассанжу 18 звинувачень, зокрема у шпигунстві, через що йому загрожувало в США до 175 років в'язниці. Щоб перекрити фінансування порталу Wikileaks, влада США почала чинити тиск на фінансові установи та платіжні системи. Зрештою у цьому ж році Visa, MasterCard і PayPal припинили обробку пожертв для Wikileaks. Це стало серйозним ударом для організації, оскільки більшість її фінансування надходила саме через ці сервіси. Крім того, банківські рахунки, пов'язані з Wikileaks, були заморожені, що ще більше ускладнило фінансову діяльність порталу.

У відповідь на ці обмеження Джуліан Ассанж та команда Wikileaks звернулись у 2011 році до альтернативного фінансування, зокрема, до Біткоїна, що дозволило обійти традиційні фінансові канали та уникнути цензури. Як результат, на адресу гаманця організації задонатили близько 4000 BTC. Пізніше WikiLeaks перейшов на BTC Pay server для отримання пожертвувань у біткоїнах та використав інші сторонні сервіси. Цілком імовірно, що через ці канали вони отримали набагато більше BTC.

Як Біткоїн допоміг Джуліану Ассанжу перемогти уряд
Джерело: соцмережа X.

Завдяки децентралізованій природі головного цифрового активу, Wikileaks змогла продовжувати отримувати фінансування від прихильників по всьому світу без втручання з боку урядів чи фінансових інституцій. Цей крок не лише допоміг Wikileaks зберегти свою діяльність, а й дожити до сьогоднішнього дня.

Після цього Джуліан Ассанж ще 7 років переховувався у посольстві Еквадору в Лондоні, а 11 квітня 2019 року його затримали правоохоронці Великої Британії через порушення умов запобіжного заходу та у зв’язку з запитом США на екстрадицію.

Кампанія за звільнення Джуліана Ассанжа

Приблизно в цей же час було створено рух Free Assange. Він об’єднав міжнародну спільноту, яка прагнула звільнити Джуліана Ассанжа: активістів, журналістів, політиків, біткоїнерів і звичайних громадян, які вважали, що переслідування засновника Wikileaks є атакою на громадянські права.

Як Біткоїн допоміг Джуліану Ассанжу перемогти уряд
Джерело: соцмережа X.

Підтримуючи Джуліана Ассанжа, рух Free Assange організовував мітинги, петиції, інформаційні кампанії та інші заходи для привернення уваги до його справи та підвищення обізнаності про важливість захисту журналістів, які викривають правду. Прихильники руху наголошують на тому, що дії Wikileaks, спрямовані на розкриття неправомірних дій урядів і корпорацій, є важливою частиною демократичного процесу і мають бути захищені законом. Вони закликали уряди різних країн, зокрема Великої Британії та США, припинити переслідування Джуліана Ассанжа та забезпечити його звільнення.

Серед представників руху Free Assange було чимало і біткоїнерів, оскільки переслідування журналіста урядом США стало символом боротьби за свободу слова, фінансову незалежність і право на доступ до інформації, що є фундаментальними принципами спільноти. Для біткоїнерів його справа є боротьбою за право на приватність, децентралізацію і захист від контролю з боку урядів і корпорацій. Підтримуючи Джуліана Ассанжа, вони відстоюють ці цінності, прагнучи створити світ, де інформація є вільною, а фінансова система є незалежною та доступною для всіх.

Угода з урядом і довгоочікувана свобода

Щоб вийти на свободу, Джуліан Ассанж уклав угоду з Міністерством юстиції США. Він визнав себе винним лише по одному пункту обвинувачення – шпигунство. Оскільки кримінальна стаття передбачала тюремний строк на п’ять років, а Джуліан Ассанж відсидів у британській в’язниці аналогічний термін, тож суд 24 червня відпустив його на свободу.

Як Біткоїн допоміг Джуліану Ассанжу перемогти уряд
Джерело: соцмережа X.

Та щоб дістатися Австралії, де його чекає родина, треба було оплатити чартерний переліт. Тож на допомогу засновникові знову прийшли біткоїнери та задонатили 8 BTC. Засновник Wikileaks 26 червня зміг зрештою дістатися Австралії.

Допомога Біткоїн-спільноти

Звільнення із в’язниці Джуліана Ассанжа, якому загрожував термін у 175 років, – справжня перемога, і її вдалось досягти лише спільними зусиллями. Але засновник Wikileaks – не єдина людина, за яку бореться Біткоїн-спільнота.

Біткоїнери також вимагають свободи для засновника даркнет-маркетплейсу Silk Road Росса Ульбріхта. Адже він також є символом боротьби за приватність, фінансову незалежність і право на доступ до інформації — ключові цінності біткоїнерів.

Джуліан Ассанж, засновник Wikileaks, використовував Біткоїн для обходу фінансових обмежень і цензури, показуючи, як цифрові активи можуть забезпечити фінансову свободу в умовах політичного тиску.

Росс Ульбріхт, творець Silk Road, продемонстрував, як Біткоїн може використовуватися для створення альтернативних економічних систем. Для багатьох біткоїнерів підтримка Джуліана Ассанжа та Росса Ульбріхта є захистом принципів децентралізації, приватності та опору до авторитарного контролю, а також нагадуванням про важливість збереження свободи в цифрову епоху.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024