Різноплановий Marathon: чим ще займається найбільший у світі майнер

Різноплановий Marathon: чим ще займається найбільший у світі майнер

Сьогодні Marathon Digital є найбільшою компанією на планеті, що видобуває біткоїни. Але, щоб залишатись такою, їй доводиться займатися не лише майнінгом.

Майнінгові компанії можуть використовувати кілька альтернативних шляхів заробітку для диверсифікації своїх доходів та підвищення фінансової стійкості. Наприклад, для підвищення ефективності та зменшення витрат, майнери впроваджують інноваційні системи рекуперації тепла. Особливо це стало актуальним після нещодавнього халвінгу, коли винагорода за видобуток блоку Біткоїна зменшилась удвічі. Щоб і надалі залишатись прибутковою, цю та інші інновації вирішила втілити найбільша майнінгова компанія Marathon Digital.

Що треба знати про Marathon Digital

Компанія була заснована у 2010 році та мала спочатку назву Marathon Patent Group і займалася патентами. Згодом перекваліфікувалася на майнера, а з 1 березня 2021 року провела ребрендинг та отримала назву Marathon Digital Holdings. Того ж року відбулась і зміна керівництва компанії, що зрештою, пішло їй на користь – вона змогла пережити кризу 2022 року. Станом на січень 2024 року хешрейт Marathon Digital досяг 26,4 EH/s. Та щоб розвиватись далі та головне бути прибутковою, Marathon Digital намагається максимально масштабувати свій бізнес головним чином за рахунок тепла від майнерів як побічного продукту під час видобутку біткоїнів.

Різноплановий Marathon: чим ще займається найбільший у світі майнер
Джерело: соцмережа X.

Ферма для розведення креветок

Одним з таких проєктів є ферма з розведення креветок. Але для її утримання необхідно забезпечити стабільну температуру води в межах 27-30°C, що є оптимальним для росту і розвитку креветок. Витрати на обігрів значною мірою залежать від кліматичних умов регіону та розміру ферми. У середньому, для обігріву одного кубічного метра води потрібно близько 10-15 кВт/год теплової енергії на добу. Отже, ферма з розведення креветок площею 1000 квадратних метрів, що містить кілька тисяч кубометрів води, може вимагати до декількох мегават-годин тепла щодня для підтримки оптимальної температури. Використання тепла, генерованого від майнінгового обладнання, може значно знизити ці енергетичні витрати, роблячи процес розведення креветок більш ефективним і економічно вигідним.

За словами генерального директора Marathon Digital Фреда Тіля, тепло, що генерують дата-центри компанії, планують постачати на ферми у Небрасці. Також голова компанії вважає, що завдяки цьому теплу можна спробувати розв'язати проблему з голодом у деяких регіонах світу.

Різноплановий Marathon: чим ще займається найбільший у світі майнер
Генеральний директор Marathon Digital Фред Тіль. Джерело: соцмережа X.

Обігрів будинків

Ще один інноваційний проєкт Marathon Digita з утилізації тепла, отриманого від майнінгу, – обігрів будинків. Централізоване теплопостачання передбачає нагрівання води та її розподіл для обігріву житлових будівель. Ця ініціатива є дебютом компанії в Європі. Першою тепло від майнінгового обладнання отримає громада у Фінляндії, що мешкає у західному регіоні країни Сатакунта. Наприкінці травня тут під'єднали до мережі дата-центр потужністю 2 МВт.

Фінляндія, відома своїм екологічно чистим енергетичним балансом. Використовуючи тепло від обладнання дата-центру, проєкт має на меті зменшити викиди вуглецю та операційні витрати.

«Цей пілотний проєкт у Фінляндії є важливим кроком вперед у нашій стратегії глобального розширення та інноваційного розвитку. Ми не просто видобуваємо цифрові активи, ми опалюємо будинки та інтегруємо сталі практики в нашу бізнес-модель. Ми віримо, що такі інновації можуть сприяти розвитку індустрії цифрових активів», - прокоментував подію Фред Тіль.

Майнінг на газі зі звалищ

У пошуках альтернативних джерел енергії компанія Marathon Digital торік запустила проєкт з видобутку біткоїнів у американському штаті Юта. Він унікальний тим, що для майнінгу використовується метан, отриманий з відходів на сміттєзвалищах. На звалищах фірма розгорнула обладнання потужністю 280 кВт.

Уловлювання та утилізація цього газу перед тим, як він досягне атмосфери, вкрай важливі для клімату, адже від цього залежить якість повітря. Водночас метан може бути джерелом недорогої електроенергії, якщо залучити для цього спеціалізоване обладнання.

Різноплановий Marathon: чим ще займається найбільший у світі майнер
Джерело: соцмережа X.

І не тільки майнінг

Останнім часом Marathon Digital є не тільки провідною майнінговою компанією, але й бере участь у розробках сервісів, що допомагають масштабувати мережу Біткоїна. На початку цього року майнер представив багатоланцюгову мережу другого рівня Anduro. Ця розробка має на меті сприяти розвитку та впровадженню Біткоїна, а також стимулювати інновації в його екосистемі, полегшуючи створення декількох сайдчейн-ланцюгів. Ця реалізація другого рівня забезпечуватиме децентралізоване управління, надаючи пріоритет функціям, орієнтованим на розробників.

Також Marathon Digital Holdings запустила сервіс Slipstream, що дозволяє відправляти складні та нестандартні транзакції до мережі Біткоїна, які в іншому випадку можуть не потрапити навіть у мемпул. Slipstream допомагає виправити цю ситуацію.

Підбиваючи підсумки

Рішення з утилізації тепла від майнінгу допомагають Marathon Digital ставати передовою компанією в індустрії, значно підвищуючи ефективність і екологічну стійкість операцій. Використовуючи надлишкове тепло, що генерується майнінговим обладнанням, для постачання тепла до місцевих громад і підприємств, Marathon Digital знижує свої енергетичні витрати та зменшує вуглецевий слід. Це не лише підвищує економічну ефективність, але й сприяє позитивному іміджу компанії. Інноваційні підходи до утилізації тепла дозволяють Marathon Digital максимально використовувати свої ресурси, підвищуючи конкурентоспроможність і залучаючи інвесторів, які цінують сталий розвиток та енергоефективність. Завдяки таким рішенням компанія зміцнює свої позиції на ринку та продовжує бути лідером в індустрії майнінгу.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024