Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків

Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн.

У Швеції майнери заборгували державі понад $90 млн податків. Урядове розслідування виявило незаконне привласнення коштів протягом чотирьох років, передає Cointelegraph.

Шведське податкове агентство Skatteverket розслідувало діяльність 21 майнінгової компанії в період між 2020 і 2023 роками. Розслідування показало, що 18 компаній подали «неправдиву або неповну» інформацію, щоб отримати податкові пільги.

За даними відомства, деякі фірми надали неправдиві описи бізнесу, щоб уникнути сплати податку на додану вартість (ПДВ). Інші знайшли способи уникнути сплати податків на імпорт обладнання для майнінгу або прибуткового податку з доходів від майнінгу.

Фірми, що займаються майнінгом, повинні сплатити податковим органам понад 990 мільйонів шведських крон ($90 млн) в цілому. Сюди входить несплачений загальний ПДВ у розмірі 932 млн крон ($85,4 млн) і податкові донарахування в розмірі приблизно 57,9 млн крон ($5,3 млн).

Майнінгові компанії намагалися оскаржити вимогу Шведського податкового агентства про сплату $90 млн, проте адміністративний суд задовольнив апеляції лише двох фірм, а решту відхилив, зазначивши, що «вищевказані суми були скориговані з урахуванням вироків».

Майнінг у Скандинавії

Зауважимо, що попри ідеальні умови для розвитку майнінгу, уряди більшості скандинавських країн вирішили боротися з цією галуззю. Зокрема, Норвегія прийняла нове законодавство, щодо регулювання роботи центрів обробки даних, що значно посилює тиск на роботу майнінгових компаній.

Про наміри обмежити діяльність майнерів в Ісландії заявила і голова уряду Катрін Якобсдоттір. За її словами, значне енергоспоживання з боку майнерів перевищило обсяги використання домогосподарствами. Тому прем’єрка вважає пріоритетом переорієнтацію відновлюваної енергетики з майнінгу.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Плани на Швецію

Плани про відкриття нового дата-центру у північній частині Швеції торік оголосила майнінгова компанія Genesis Digital Assets (GDA). Цей об'єкт знаходиться поряд з гідроелектростанцією Порьюс потужністю 417 МВт, відомою своїм безвуглецевим виробленням електроенергії. GDA має намір використати це відновлюване джерело енергії для майнінгу біткоїнів.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024