В Узбекистані ввели нові правила для майнінгових пулів

В Узбекистані ввели нові правила для майнінгових пулів

Усередині таких проєктів тепер забороняється купувати, продавати чи обмінювати цифрові активи.

В Узбекистані Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) 21 березня затвердило правила роботи майнінгових пулів, що знаходяться на території країни. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.

«Правилами визначено основні терміни та поняття, а також вимоги до встановлення відносин з національними та іноземними майнерами, до розподілу доходів учасників майнінг-пулу та ведення реєстру учасників майнінг-пулу», – йдеться у повідомленні НАПП.

Всередині платформи забороняється купівля/продаж або обмін цифрових активів, внесення інших монет на гаманці пулу, а також видобуток та інші операції з анонімними криптовалютами. Приєднуватися до пулу можуть лише юридичні особи.

Покарання за порушення

Попередньо ще 19 січня, президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв підписав закон, який запровадив кримінальні та адміністративні покарання за незаконний видобуток біткоїнів.

Кодекс про адміністративну відповідальність доповнили статтями, які стосувалися незаконного придбання, збуту або обміну криптовалют, а також діяльності провайдерів таких послуг без ліцензії. Стаття передбачає адміністративний арешт до 15 діб або накладення штрафу із конфіскацією криптоактивів та інструментів скоєння правопорушень. Якщо ці дії були вчинені повторно або в особливо великих розмірах, штраф можуть збільшити, а також обмежити волю до трьох років.

Вибір пулу для майнінгу
Вибір пулу для майнінгу
Зі зростанням індустрії майнінгу персональний видобуток біткоїна став нерентабел...
Ілля Гольдберг 29 листопада 2022

Ліцензування біткоїн-бірж

Минулого місяця НАПП змінила порядок ліцензування діяльності провайдерів біткоїн-послуг. Нові зміни спрямовані на дотримання рекомендацій Групи щодо розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Зміни правил призвели до того, що торговельні майданчики почали згортати свій бізнес. За фактом у країні працюють лише дві регульовані біржі.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024