Узбекистан змінив порядок ліцензування біткоїн-бірж

Узбекистан змінив порядок ліцензування біткоїн-бірж

Вводяться додаткові підстави для відмови у видачі ліцензії.

Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП) внесло зміни до порядку ліцензування діяльності провайдерів біткоїн-послуг. Про це повідомляє сайт регулятора.

Так, згідно з новими вимогами, особи, які надають послуги на ринку цифрових активів, не повинні мати судимості. Запроваджується також вимога про надання апостилю або нотаріально завіреного перекладу державною мовою довідки, отриманої від уповноваженого органу іноземної держави.

Крім того, відмовити у видачі ліцензії тепер можуть у разі систематичного (два і більше разів протягом одного року) або одноразового грубого порушення ліцензіатом вимог та умов, а також під час встановлення факту отримання ліцензії з використанням підроблених документів.

Як зазначили в агентстві, зміни спрямовані на дотримання рекомендацій Групи щодо розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Регулювання в Узбекистані

У вересні 2023 року влада Узбекистану змінила правила ліцензування в індустрії цифрових активів. Видачу ліцензій довірили НАПП. Крім того, агентство також стежить за розміром і порядком сплати державного мита за видачу ліцензій.

Також вже цього року глава держави Шавкат Мірзійоєв підписав закон, який вносить зміни до кримінального та адміністративного кодексів та передбачає покарання за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалют.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Судові провадження з біржами

Днями стало відомо, що НАПП готує судовий позов проти біржі Binance, яка відмовилася сплачувати штраф за роботу в країні без ліцензії. В агентстві зазначили, що рішення Binance не сплачувати штраф було очікуваним, і тепер регулятор планує досягти його стягнення через суд.

Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Лідером з надходжень знову став фонд IBIT від BlackRock, за ним слідує FBTC від Fidelity. Володимир Гришенко 24 травня 2024
На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна Висоту у 8849 метрів за 50 днів підкорив біткоїнер Дадван Юсуф. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024