Узбекистан має намір позиватися до Binance

Узбекистан має намір позиватися до Binance

Біржа відмовилася добровільно сплачувати штраф за роботу без ліцензії.

Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП) готує судовий позов до біржі Binance, яка так і не заплатила штраф за роботу в країні без ліцензії. Про це заявив директор НАПП В'ячеслав Пак, передає Газета.uz.

Чиновник зазначив, що рішення Binance не сплачувати штраф було очікуваним, і тепер агентство планує домогтися його стягнення через суд. Потім направить його до виконання в юрисдикцію, де зареєстрована біржа. Як відомо, у Binance офіційно немає штаб-квартири, проте для вирішення суперечок правового характеру вона застосовує законодавство Гонконгу.

«Ми офіційно добиватимемося того, щоб Binance дотримувалася вимог нашого законодавства», – додав Пак.

Розгляд з Binance

НАПП у січні цього року вивчило роботу Binance та з'ясувало, що на ній проводяться операції з цифровими активами та коштами, отриманими злочинним шляхом. У результаті було ухвалено рішення про накладення штрафу розміром 102 млн сумів (близько $8300).

Під час перевірки виявили такі порушення: надання громадянам Узбекистану послуг зі здійснення операцій з криптоактивами; операції з анонімними валютами та коштами, отриманими злочинним шляхом; компанія не є резидентом Узбекистану; відсутня електронна платформа, розміщена на серверах, що знаходяться на території Узбекистану; недотримання вимог законодавства у сфері обігу криптоактивів, протидії легалізації доходів, одержаних від злочинної діяльності та використання персональних даних; відсутність сформованого статутного фонду, частина якого має резервуватися на окремому рахунку в комерційному банку Узбекистану.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Регулювання в Узбекистані

У НАПП нагадали, що у законодавстві Узбекистану за зайняття та діяльність без ліцензії передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв 19 січня підписав закон, що передбачає кримінальні й адміністративні покарання за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалют.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024