Узбекистан має намір позиватися до Binance

Узбекистан має намір позиватися до Binance

Біржа відмовилася добровільно сплачувати штраф за роботу без ліцензії.

Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП) готує судовий позов до біржі Binance, яка так і не заплатила штраф за роботу в країні без ліцензії. Про це заявив директор НАПП В'ячеслав Пак, передає Газета.uz.

Чиновник зазначив, що рішення Binance не сплачувати штраф було очікуваним, і тепер агентство планує домогтися його стягнення через суд. Потім направить його до виконання в юрисдикцію, де зареєстрована біржа. Як відомо, у Binance офіційно немає штаб-квартири, проте для вирішення суперечок правового характеру вона застосовує законодавство Гонконгу.

«Ми офіційно добиватимемося того, щоб Binance дотримувалася вимог нашого законодавства», – додав Пак.

Розгляд з Binance

НАПП у січні цього року вивчило роботу Binance та з'ясувало, що на ній проводяться операції з цифровими активами та коштами, отриманими злочинним шляхом. У результаті було ухвалено рішення про накладення штрафу розміром 102 млн сумів (близько $8300).

Під час перевірки виявили такі порушення: надання громадянам Узбекистану послуг зі здійснення операцій з криптоактивами; операції з анонімними валютами та коштами, отриманими злочинним шляхом; компанія не є резидентом Узбекистану; відсутня електронна платформа, розміщена на серверах, що знаходяться на території Узбекистану; недотримання вимог законодавства у сфері обігу криптоактивів, протидії легалізації доходів, одержаних від злочинної діяльності та використання персональних даних; відсутність сформованого статутного фонду, частина якого має резервуватися на окремому рахунку в комерційному банку Узбекистану.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Регулювання в Узбекистані

У НАПП нагадали, що у законодавстві Узбекистану за зайняття та діяльність без ліцензії передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв 19 січня підписав закон, що передбачає кримінальні й адміністративні покарання за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалют.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024